“Лише в Бога є життя. Тому стараймося бути з Ним, щоб також жити”,— владика Володимир (Груца)

Сьогодні Ісус говорить, що місяць не дасть світла і сонце буде затьмарене. Чуємо немов би про зупинку космічного годинника. Однак Його слова є великодніми, бо на початку було Слово і Бог було Слово (Ів. 1:1) і в кінці відповідно також буде Слово – Бог. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященніший Володимир під час розважань на Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у середу 24 лютого 2021 року.  

Євангеліє: Мр. 13, 24-31.

24. Сказав Господь своїм учням: після того горя, сонце затьмиться, місяць не дасть свого світла, 25. зорі спадуть з неба, і сили небесні захитаються. 26. І тоді узріють Сина чоловічого, що йтиме на хмарах з великою силою й славою. 27. Тоді він пошле ангелів і збере своїх вибраних із чотирьох вітрів, від краю землі до краю неба. 28. Від смоковниці навчіться притчі: коли віття її стає м’яким і пускає листя, знаєте, що літо близько. 29. Так і ви, коли побачите, що це діється, знайте, що він близько, при дверях. 30. Істинно кажу вам: не мине цей рід, доки усе це не збудеться. 31. Небо й земля пройдуть, слова ж мої не пройдуть.

Святе Письмо з розважанням на 24 лютого | ДивенСвіт

“Цієї ранкової миті євангельське слово нас спонукає до кількох роздумів. Бо йдеться про апокаліптичний вимір . Християни перших століть пов’язували цей момент зі знищенням Єрусалиму. Бачимо, що вже ХХІ ст., а  світ існує і ми ходимо його стежками”,   – зазначив проповідник.

За його словами сьогодні Ісус заохочує нас вчитися від смоковниці. Він звертає увагу, що коли на смоковниці є листя, то це свідчить проте, що літо близько. Ще весною смоковниця приносить плоди, а літоє піком її плодів. Наближається час Великого посту, який є часом весни душі. Людина має щось внутрішньо спожити, щоб розігрітися і підняти темпаратуру духовного життя.

“Ісус говорить, що місяць не дасть світла і сонце буде затьмарене. Це немов би зупинка космічного годинника. Але слова є великодні, бо на початку було Слово і Бог було Слово (Ів. 1:1) і в кінці відповідно також є Слово – Бог”, – підкреслив проповідник.

“Лише в Бога є життя. Тому стараймося бути з Ним, щоб також жити”, – закликав владика Володимир.