“У сьогоднішній притчі Бог запевняє: Він оберігає і приходить до всіх, хто до Нього голосить”, – владика Володимир

Кличмо до Бога! Він нас чує і обов’язково прийде! Це Він робить також і в Євхаристії. У цьому запевнив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященніший Володимир під час розважань на Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у суботу 20 лютого 2021 року.  

Євангеліє: Лк. 18, 2-8.

Сказав Господь притчу оцю:2. В одному місті був один суддя, що не боявся Бога, ні людей не соромився. 3. Була ж одна вдова в тім місті, яка приходила до нього й говорила: оборони мене від мого супротивника. 4. Довго не хотів він, але згодом мовив сам до себе: хоч я Бога не боюся, і людей не соромлюся, 5. але тому, що ця вдова мені докучає, я її обороню, щоб вона не приходила безперестанку та не морочила мені голови.6. Тут Господь додав:7. – Слухайте, що несправедливий суддя каже. А хіба Бог не оборонить своїх вибраних, які до нього день і ніч голосять, і чи баритиметься до них? 8. Кажу вам: оборонить їх негайно. Тільки ж Син чоловічий, коли прийде, чи найде на землі віру?

Результат пошуку зображень за запитом Сказав Господь притчу оцю:2. В одному місті був один суддя, що не боявся Бога, ні людей не соромився. 3. Була ж одна вдова в тім місті, яка приходила до нього й говорила: оборони мене від мого супротивника. 4. Довго не хотів він, але згодом мовив сам до себе: хоч я Бога не боюся, і людей не соромлюся, 5. але тому, що ця вдова мені докучає, я її обороню, щоб вона не приходила безперестанку та не морочила мені голови.6. Тут Господь додав:7. – Слухайте, що несправедливий суддя каже. А хіба Бог не оборонить своїх вибраних, які до нього день і ніч голосять, і чи баритиметься до них? 8. Кажу вам: оборонить їх негайно. Тільки ж Син чоловічий, коли прийде, чи найде на землі віру?

“Сьогоднішнє євангельське слово заохочує нас жити вірою. Це свого роду і є апокаліптична розповідь про те, що народ протягом століть чекав другого приходу Христа.  Люди вірили, що Він прийде. Ключове питання, що Господь під час свого приходу на цій землі знайде. Що Він знайде у моєму житті? Яка віра в мене є?”, – підкреслив проповідник. 

Сьогодні, каже владика Володимир, чуємо притчу про суддю, який був атеїстичним і антисоціальним. Суддя може бути також образом такого Бога, якого ми самі собі змальовуємо. Не раз думаємо, що Він не чує, коли кличемо не допомагає і не дає мені те, що потрібно. Цим Євангеліє запевняє, що Бог оберігає і приходить до всіх, хто до Нього голосить вдень і вночі.

“Як голосити коли я сплю?” – запитує архиєрей і пояснює: ” Вночі людина коли спить є несвідома і не може голосити до Бога, але тут йдеться про те, чи віддаю я своє життя у руки Богові. Чи кажу Господи покажи як ти мене любиш і нехай цей сон буде на Твою славу і моє ранкове вставання. Чи ми сьогодні вранці подякували Богові за те, що Він розбудив нас зранку? Напевно багато людей цієї ночі вже не пробудилися до свого земного життя”.