Комюніке за підсумками зустрічі Папи Франциска з проводом УГКЦ

Ввечері, 6 липня 2019 року, Ватиканський прес-центр поширив наступне комюніке:

Святіший Отець Франциск очолив в днях 5 і 6 липня 2019 року зустріч з Верховним Архиєпископом Української Греко-Католицької Церкви разом з Митрополитами і членами Постійного Синоду та очільниками компетентних дикастерій Римської Курії.

Цією ініціативою Святіший Отець хотів виразити свою близькість цій Східній Католицькій Церкві свого права. Разом зі своїми співробітниками, Папа Франциск високо оцінив історію цієї Церкви, її духовну, літургійну, богословську та канонічну традицію, її вірність сопричастю з Наступником святого Петра, підтверджену та запечатану кров’ю мучеників.

Призадума відбулася в атмосфері взаємного слухання та супроводжувалася молитвою, шукаючи необхідних умов для розвитку й процвітання цієї Церкви в сучасному світі.

Особливу увагу було присвячено душпастирській праці, євангелізації, екуменізмові, особливому покликання греко-католицької Церкви в контексті сьогоднішніх викликів, пов’язаних із суспільно-політичною ситуацією, зокрема, в контексті війни та гуманітарної кризи в Україні, як також її служінню в різних країнах світу.

Висловлено побажання, аби підтримувалася й надалі ця методологія взаємоподілу з метою сприяти гармонійному розвиткові Української Греко-Католицької Церкви, як також інших східних католицьких Церков в їхній ідентичності та місії.

Джерела: www.vaticannews.va http://news.ugcc.ua