Коронка до Божого Милосердя: рятівний круг і конкретні обітниці

Фаустина відкрила (і Господь Ісус підтвердив їй), що ця молитва «діє» і в справах «меншого калібру». Вона сама молилася нею, наприклад… про припинення бурі.

Молитва сильніша за ангела

Всі ми знаємо, що Господь Ісус дав святій сестрі Фаустині Вервицю до Божого Милосердя. Але, можливо, не всі ми знаємо, що це сталося, так би мовити, «з нагоди» досить страшного видіння, яке мала свята.

Одного вересневого дня 1935 року вона побачила ангела, який збирався покарати світ за всі його гріхи. Якщо комусь цікаво, як це приблизно виглядатиме, то варто прочитати 8-й, 9-й і 16-й розділи Об’явлення святого апостола Івана Богослова. Нічого приємного, м’яко кажучи.

Побачивши, що ангел вже готовий приступити до нищівних дій, сестра Фаустина почала палко молитися за порятунок світу. І саме тоді вона почула у своєму серці слова: «Предвічний Отче, жертвую Тобі Тіло і Кров, Душу і Божество Улюбленого Твого Сина, а Господа нашого Ісуса Христа, за гріхи наші і всього світу! Заради Його тяжких страждань будь милосердний до нас і всього світу!»

Повторюючи ці слова, вона помітила, що ангел, здавалося, втратив свою силу і відступився від звершення правосуддя. Наступного дня вона почула від Господа Ісуса, що повинна молитися так якомога частіше. Цікаво, що Спаситель спочатку сказав їй молитися вервицю «дев’ять днів», тобто у формі новенни.

Обіцянки для тих, хто молиться Коронку до Божого Милосердя

Господь Ісус також дав конкретні обіцянки кожному, хто молиться Коронку до Божого Милосердя. А саме Він пообіцяв таке:

  • Кожен, хто її промовляє, зазнає Божого милосердя у своєму житті.
  • У годину смерті Ісус особисто захистить його або її «як Свою славу», а отже, людина помре без страху, тривоги чи хвилювання.
  • Коли при тому (або за того), хто помирає, буде промовлена ця молитва, то він знайде в Ньому не справедливого Суддю, а милосердного Спасителя і Захисника, який буде стояти між ним і Отцем.
  • Коронка буде «останньою дошкою порятунку», яку священники даватимуть закоренілим грішникам. Той, хто промовить її хоча б один раз, отримає благодать навернення і помре в освячуючій благодаті, а отже – буде спасенний.
  • Для тих, хто пригнічений власними гріхами і наляканий величезністю своєї провини, ця вервиця стане ефективною «протиотрутою» від відчаю і сумнівів, які могли би привести їх до остаточної загибелі.

Однак Фаустина також виявила (і Господь Ісус підтвердив їй), що ця молитва «діє» і в справах «меншого калібру». Вона сама молилася нею, наприклад… про припинення бурі.

Також читайте: Культ Божого Милосердя у Львові: понад 75 років виправданої надії

У найважливішу годину

З обітниць Господа Ісуса щодо коронки вимальовується картина молитви, яка «страхує» нас на найважливішу, тому що вирішальну, годину нашого життя – годину смерті, від якої залежатиме наша щаслива чи трагічна вічність. Тому добре пам’ятати, що вервиця – за наміром самого Спасителя – це насамперед молитва за вмираючих.

Сьогодні ми рятуємо нею когось. Але ми також віримо, що колись – коли прийде наш час перейти на інший бік життя – хтось інший надасть нам рятівну підтримку з нею.

Взагалі варто зазначити, що ми повинні молитися за вмираючих, а не тільки за вже померлих. У цей момент, коли ви читаєте цей текст, багато людей помирають у страху, жаху, стражданнях. Багато з них зовсім без віри, без надії.

Вони потребують вашої молитви. Якщо ви візьметеся за неї, то можете врятувати когось, кого ще навіть не встигли зустріти. Але коли ви станете на порозі Дому Отця, будьте певні, що цей хтось чекатиме вас там і вдячно кинеться вам на шию.

Також читайте: Про останній рік з життя сповідника св. Фаустини Ковальської — блаж. о. Міхала Сопочка

фото: faustyna.pl

Кишенькова Євхаристія

Є ще один важливий вимір молитви Коронки до Божого Милосердя, на який варто звернути увагу. Іноді, можливо, ми з певним розчаруванням і навіть болем переживаємо, що, хоча намагаємося регулярно і побожно відвідувати Службу Божу, не бачимо її чіткого «втілення» в нашому повсякденному житті. Так, ніби Євхаристія – це якась абсолютно ізольована від нашого повсякденного життя годинна релігійна «подія», яка не має жодного практичного результату.

Молитва цієї вервиці може стати чудовим «продовженням» Євхаристії у повсякденному житті. Адже її основним змістом є приношення Отцю Тіла і Крові Його Сина, Ісуса Христа, в жертву. Саме про це йдеться і під час Служби Божої.

Тому Коронка до Божого Милосердя є своєрідним «продовженням» Євхаристії посеред наших звичайних щоденних справ, діяльності, обов’язків і труднощів. Молячись її, ми відкриваємо для них євхаристійний вимір – включаємо їх у жертву Господа Ісуса, в Його Пасху. Таким чином наші повсякденні справи стають дорогою до вічного життя.

Не вистачає тобі Євхаристії? Хотів би піти на Службу Божу протягом тижня, але не маєш на це часу або сил? Молися коронку! Це буде твоя Євхаристія, коли ти не зможеш піти до церкви.

У трамваї, на тротуарі, вдома ти можеш пожертвувати Тіло і Кров Христа Отцю, подібно це робить Церква через руки священника під час літургії. Святкуйте Євхаристію таким чином якомога частіше, і ваше спілкування (або єдність) з Богом буде тривати, поглиблюватися і приносити плоди. Для тебе і для всього світу, в якому ти живеш і дієш щодня.

Також читайте: Свята Фаустина дізналась, що найбільше завдає страждань душам в Чистилищі

Відпуст, який легко отримати

У 2002 році Апостольська пенітенціарія видала декрет, який надає індульгенцію (відпуст) на звичайних умовах кожному, хто прочитає вервицю до Божого Милосердя в церкві або каплиці перед Пресвятими Дарами, виставленими на видноті або захованими в кивоті (табернакулюмі). Цей відпуст можна також жертвувати за померлих.

Цими «звичайними умовами» є: сповідь (або перебування в стані освячуючої благодаті), прийняття Святого Причастя, молитва в намірах Святішого Отця і повна свобода від прив’язаності до будь-якого гріха. Ті, хто хворіє (або не може відвідувати церкву з іншої поважної причини), можуть отримати цю індульгенцію (відпуст), молячись вервицю «з упевненістю і з бажанням милосердя для себе і готовністю виявляти його іншим» за місцем свого перебування.

Також читайте: «Пекло є»: Свята Фаустина Ковальська описала, як там

Фото: Ben Gingell | Shutterstock

Як молитися на Вервиці (Коронці) до Божого Милосердя?

Для цього використовуємо звичайну вервицю. На початку читаємо: «Отче наш», «Богородице Діво» («Радуйся, Маріє») і «Символ віри» (в латинській традиції Апостольський Символ віри…).

Потім на великих намистинах промовляємо:

Предвічний Отче, жертвую Тобі Тіло і Кров, Душу і Божество улюбленого Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, на ублагання за гріхи наші та всього світу.

На маленьких зернятках:

Заради Його тяжких страждань будь милосердний до нас та всього світу (або, задля його болісної муки будь милосердний до нас і до цілого світу).

І так п’ять разів. Вкінці тричі читаємо:

Святий Боже, Святий Сильний, Святий Безсмертний, помилуй нас і весь світ.

І (також тричі):

О Крове і Водо, що витекли з Пресвятого Серця Ісуса як джерело милосердя для нас, уповаю на Тебе.

І в самому кінці (також тричі): Ісусе, довіряю Тобі.

Джерело

Також читайте: Що спільного між Образом Божого Милосердя і Торжеством Православ’я?

«Погляд його скромний і спокійний»: Ангели в житті св. Фаустини (Ковальської)

Душі в Чистилищі завжди допоможуть