«Кожен будує свій фронт – хтось військовий, хтось духовний» – у Львові відбувся фестиваль української коляди

IMAG4559У неділю, 1 лютого 2015 року, у Львівському будинку органної та камерної музики відбувся благодійний фестиваль «Прощання з колядою».За роки свого існування, XVIII фестиваль української коляди перейшов на міжнародний рівень. Вже 5 рік поспіль участь у ньому беруть українці з Румунії та Польщі.

Організатором свята «Прощання з колядою» є Львівське ставропігійне Братство св. Ап. Андрія Первозванного Української Автокефальної православної Церкви.

1947890_891249440897287_6488637889176131342_nРозпочався захід з молитви за мир, яку очолив митрополит Львівський УАПЦ Макарій (Малетич). Після спільної молитви потішила гостей своїм співом співачка та акторка Наталія Половинка.

Окрім закордонних гостей, участь у заході брали хорові колективи Львівських храмів та міста Кіровограда. Зокрема, щорічним учасником Фестивалю є хор «Оранта» храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Львова, який, за словами диригента Карпович Світлани Йосипівни, є активним учасником різноманітних фестивалів (Велика коляда, «Великодні дзвони», «Богородице Діво радуйся»). Крім того, колектив відвідував церкви у Німеччині, Відні, Болгарії.

Щиру підтримку присутні відчули від делегації з Румунії. Гості побажали всім громадянам нашої держави: «Міцного здоров’я і мудрості його берегти, любові справжньої і чистої та сили її зберегти, надії на краще і терпіння її не втратити. Хай Господь Бог подарує Україні мир і злагоду».

Фестиваль став підтвердженням братніх відносин між державами, виявив небайдужість людей до трагедії, яка розгорнулась на теренах України.

Під час заходу збирали добровільні внески для бійців із зони АТО, зокрема для Львівського госпіталю.

«Коляда –  це молитва. Кожен будує свій фронт – хтось військовий, хтось духовний. Думаю, що духовний фронт ми будуємо досить сильно. Адже в нашій церкві постійно проводяться акції на підтримку українського війська. Дякувати Богу, що маєм розуміння не тільки від духовенства, а й від людей» – зазначає організатор свята Юрій Федів.

Фото: Костянтин Баранюк, Тетяна Борисенко, facebook