«Кожен з нас – це Божий космос, але разом зібрані, ми творимо одну Христову Церкву» – ректор УКУ о. Богдан Прах

10931090_690781897706352_4338156646963046090_nУ каплиці Стрітення Українського католицького університету 22 січня відбулася  спільна молитва духовенства різних конфесій нашого міста. Священики молилися за єдність та мир в Україні. Міжконфесійний молебень відбувся у День соборності нашої країни у рамках Всесвітнього тижня молитов за християнську єдність. Очолив молитву ректор УКУ отець Богдан Прах. Також в екуменічному молебні взяли участь духовенство та миряни Римо-католицької Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, протестантських спільнот, Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви.

dsc_0009«Господь створив нас іншими і заклав у наше серце розуміння правди, щоб ми шукали цієї правди. Ми маємо розуміти серцем чого від нас хоче Бог, щоб бачити людину, яка ходить до іншої Церкви чи сповідує іншу віру – Божим творінням, створеним на образ і подобу Божу. Ми дуже різноманітні, кожен з нас це Божий космос. Кожен по-різному вдягнутий, має інше волосся та поставу, але разом зібрані ми творимо одну Христову Церкву. Тому просімо в Господа за єдність в Україні та справжню єдність християн» – підкреслив у своєму слові до учасників молитви ректор УКУ.

dsc_0036«Наша єдність має бути в тому, щоб  у дусі ми були єдині. Можна прочитати молитву, а таїнство не відбудеться. Бо таїнство відбувається відповідно до нашої віри. Як ми маємо віру, то мені здається, навіть якщо офіційно не з’єднаємось – все одно будемо єдині, як сьогодні», – переконаний о. Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви.

Родзинкою цьогорічної екуменічної молитви за єдність християн стало виконання піснеспівів у дусі Тезе.

Після спільного молебню присутні мали нагоду побачити різдвяний вертеп у сучасній інтерпретації студентів УКУ, які вже представляли дійство й на Сході України.

Організував молитву Інститут екуменічних студій УКУ.

Нагадаємо, Всесвітній тиждень молитов за християнську єдність триває з 18 по 25 cічня. Тема цьогорічного Тижня – слова Ісуса Христа до самарянки «Дай мені напитися» (Ів. 4, 7).

Фото: Богдан Ємець, Валентина Євтушок