Кремль і Московський патріархат ведуть шалену боротьбу, щоб завадити наданню Україні томосу – Філарет

Про це Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив під час презентації книги “Три розмови про Україну”, яка відбулася у Києві – інформує “Радіо Свобода“:

1

“Весь світ розуміє, що Росія настільки оплутує світ неправдою, що її міжнародним договорам уже не вірять. Зараз про нашу українську Церкву кажуть неправду – нас називають розкольниками. Якщо говорити про розкол, то розкольниками є вони, росіяни», – заявив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет”.

Раніше УПЦ Київського Патріархату висловила протест щодо втручання Росії у церковні справи в Україні з метою перешкодити визнанню автокефалії.

Також Патріарх зазначив, що російська дипломатія, церковні ієрархи і гроші ведуть шалену боротьбу, щоб завадити наданню Вселенським Патріархом Варфоломієм томосу для України. Саме цим він пояснює поїздку делегацій Московського Патріархату до Стамбула.

«Делегація їздила, щоб переконати Вселенського Патріарха не надавати томос. Патріарх вислухав і висловив свою думку після цього. Він заявив, що Україна – це його канонічна територія і що російська церква є дочірньою церквою щодо української, а українська – щодо константинопольської, і не варто це плутати. Після автокефалії в Україні не буде трьох, а буде одна православна Церква. Той, хто не хоче бути Українською Православною Церквою, хай залишається, але називається Російською Православною Церквою в Україні, а бути російською Церквою в Галичині неможливо – їх виженуть із храмів», – додав Патріарх Київський.

Верховна Рада підтримала звернення президента України Петра Порошенка до вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос на автокефалію православної церкви в Україні.

Глава УПЦ КП Філарет розповів, що Вселенський Патріарх Варфоломій поставив умови: до нього мають звернутися єпископи Київського Патріархату, Автокефальної Церкви і хоча б деякі із МП. Окрім того, президент України їм це також запропонував. Тепер має бути скликаний архієрейський собор із тих єпископів, які звернулися до Вселенського Патріарха, серед яких є 10 єпископів Московського Патріархату. На цьому архієрейському соборі виберуть предстоятеля, який стане предстоятелем єдиної Української Православної Церкви.

Джерело:  Радіо Свобода