Львів відвідав Архиєпископ Кейптаунський Табо Макгоба

В рамках свого візиту в Україну до Львова завітав один із найбільш впливових англіканських духівників Південної Африки, Архиєпископ Кейптаунський і Митрополит Англіканської церкви Південної Африки Табо Макгоба.  17 грудня 2022 року він зустрівся із міським головою Львова Андрієм Садовим, з яким обговорив ситуацію в Україні, у Львові та можливі способи підтримки нашої країни мешканцями Південно-Африканської Республіки. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Разом із Табо Макгоба до України приїхав голова неурядової організації Brenthurst Foundation з Йоганнесбургу (ПАР) Грегорі Міллс.

Як зазначив Архиєпископ, це його перший візит в Україну, але він є дуже важливим та особливим для нього, адже він планує зробити тему війни в Україні центральною темою своєї промови на Різдво. 

Фото: Львівська міська рада

«Щодня ми втрачаємо життя, але ми ніколи не втратимо свободи, бо свобода є всередині нас. Ви маєте в своїй пам’яті роки боротьби за свою свободу. Ви повинні зрозуміти, що наша боротьба – це й ваша боротьба за свободу. Бог створив людину вільною. Ми будуємо нашу вільну країну, бо ми – вільні люди», – звернувся до гостя Андрій Садовий. Також міський голова розповів, з якими викликами щодня зіштовхуються українці, львів’яни, як вони продовжують жити, працювати, незважаючи на всі загрози і виклики.

«Мені дуже важливо було зустрітися з вами, бо наші люди дуже хочуть підтримати Україну. Згідно опитування 75% простих мешканців Південної Африки підтримують українців, їхню боротьбу за свою землю, за незалежність. Наші люди моляться за вас», – зазначив Архиєпископ Табо Макгоба.

Під час зустрічі  гостям презентували екосистему реабілітації Незламні, тож Архиєпископ пообіцяв придумати варіанти, як він та його співвітчизники можуть підтримати цей проєкт. Гості також передали меру засоби освітлення на випадок блекауту. В свою чергу Андрій Садовий подарував їм уламок однієї із збитих над Львовом російських ракет, яку розмалювали діти, символізуючи цим бажання миру.

Зустріч З Архиєпископом
Фото: Львівська обласна військова адміністрація

Зустрівся Архиєпископ Табо Макгоба і з представниками Львівської обласної військової адміністрації. Як зазначає сайт ЛОВА, під час зустрічі Андрій Годик, перший заступник начальника Львівської ОВА, розказав, якою є гуманітарна ситуація в області та які саме предмети та засоби є найбільш необхідними. У У свою чергу Архиєпископ пообіцяв, що по поверненні назад буде звертатися до різноманітних релігійних спільнот в ПАР щодо поширення інформації про Україну та допомагати як молитвою, так і гуманітарними місіями.

«Перед тим як я буду давати різдвяну проповідь в себе на Батьківщині, я хотів побачити пересічних українців для того, щоб розповісти своїм співвітчизникам, з якими викликами стикнулися жителі України. Коли я їхав в Україну, то уявляв, що через війну більшість людей будуть напруженими та позбавленими надії, але, перебуваючи тут, я зрозумів, що помилявся. Та інформація, яку ми отримуємо у себе вдома, є переповненою фейками та неправдою щодо того, що відбувається тут. Подібні повідомлення руйнують уявлення іноземців про ті події, які відбуваються зараз в Україні, і це є великою проблемою. Тому вкрай необхідно доносити правду, я повернуся додому і зможу донести усе те, що я побачив тут на власні очі, моя молитва за Україну буде наповнена любов’ю та повагою до вашого незламного народу», — наголосив Табо Макгоба.

Пізніше Архиєпископ відвідав Український католицький університет у Львові, де зустрівся з проректорами УКУ Мирославом Мариновичем та Олегом Яськівим і деканом Філософського-богословського факультету о. Юрієм Щурком. Як повідомляє сайт університету, гість зазначив,  що це його перший візит в Україну, мета якого – побачити жахливі наслідки російської агресії в Україні, почути свідчення очевидців: «Це “візит свідка”, щоб почути, побачити і відчути серцем історії людей, які перебувають тут, та поділитись ними вдома. Усі ми, як людство, маємо сприяти миру, а війна ніколи не несе мир за собою». 

Фото: УКУ

Проректор УКУ, дисидент, правозахисник Мирослав Маринович подякував гостеві за бажання поширювати правду про військову агресію Росії та поділився своїм дисидентським досвідом, розповів про радянський терор, провівши паралелі зі сьогоднішньою російською владою.

Відповідаючи на запитання Архиєпископа про боротьбу українців і християнський контекст, отець Юрій Щурко, декан Філософського-богословського факультету зазначив, що ця війна – боротьба світла з темрявою: «У нас немає вибору, ми не можемо здатися, бо боремось зі злом. Якщо ми здамося  ― нас зітруть з лиця землі. росія, путін не мають жодних моральних принципів».

 «Я хочу звернутись до українців та всього світу. Ми є створені за подобою Господа. Не порушуймо цього. Маємо разом прагнути того, що приносить мир, справедливість і процвітання для світу»,  – зазначив Архиєпископ Табо Макгоба і на завершення зустрічі помолився разом з представниками делегації УКУ за мир в Україні та світі.

Додамо, що 19 грудня Архиєпископ відвідав Київ та зустрівся із Предстоятелем ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм. Про це повідомляє пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ). Під час зустрічі сторони обговорили низку питань щодо повномасштабного російського нападу, поспілкувалися про міжрелігійні й міжконфесійні взаємовідносини, нещодавні зустрічі Митрополита Епіфанія з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі та про посилення підтримки України і молитви за наш народ.

«Ворог щоденно вбиває чимало наших людей, не шкодуючи навіть дітей. Агресор воює за свої злочинницькі імперські амбіції, бо не бачить без володіння Україною свого майбутнього. Ця війна вже чітко засвідчила, що їм байдуже на людей, на життя і долі. Їх цікавить лише наша земля, наша древня історія і наша духовна тяглість. А для нас це питання виживання та вільного майбутнього наступних поколінь. Ми будемо і надалі незламними й сильними духом та продовжимо боротися за правду», – сказав Предстоятель ПЦУ.

Фото: pomisna.info

Архиєпископ Табо Макгоба – один із найбільш впливових англіканських духівників Південної Африки, наймолодший із будь-коли обраних Архиєпископів Кейптауна (ПАР). Послідовник і фактично наступник Архиєпископа Десмонда Туту,  найбільшого духовного лідера Південної Африки та соратника Нельсона Мандели. Попри те, що офіційна влада Південної Африки проявляє удавану нейтральність щодо війни Росії проти України, Архиєпископ Табо Макгоба відкрито висловився проти російської агресії. Зокрема 2 березня 2022 року під час служби у Соборі св. Георга з нагоди початку Великого посту Архиєпископ закликав уряд ПАР «однозначно засудити» вторгнення Росії в Україну та нагадав про те, що вторгнення є «грубим порушенням» статті 2.4 Статуту ООН. «Ми, африканці, скаржимося на жахливу байдужість багатьох європейців до страждань африканців, коли на нашому континенті є конфлікт. То, чи ми прагнемо наслідувати європейців у їхньому бракові співчуття, відсутності обурення через страждання, якого зазнають жінки та діти?»  наголосив у одному зі звернень Табо Макгоба. Його візит до України став виявом його підтримки та солідарності з українським народом.

Перше фото – УКУ