«Львів – визначна точка на мапі дисидентства», – Мирослав Маринович під час зустрічі учасників Кримського форуму

dsc1704-006e5373aa42181477dbbf2204018532Протягом 10-11 листопада в Українському католицькому університеті (вул. Козельницька, 2а) триває ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримський форум. До Львова приїхало близько 100 колишніх політв’язнів з 15 країн світу.

Як розповів Мирослав Маринович, колишній політв’язень, член-засновник УГГ (1976),  до Львова приїхали учасники з 15 країн світу. «Це колишні в’язні Радянського Союзу або колишні дисиденти. Паралельно з відзначенням 40-ліття Української Гельсінської групи ми проводимо ІІ Кримський форум. Зі зрозумілих причин ми не можемо провести його у Сімферополі, тому проводимо його тут, у Львові. Львів – визначна точка на мапі дисидентства, і це дуже логічно, що форум відбудеться саме тут», – зазначив Мирослав Маринович.

«Ми об’єднали наші зусилля – тут є делегація Меджлісу кримськотатарського народу. Ми дуже цінуємо, що ми знову з тими, з якими були разом десятки років тому. Об’єднуючи зусилля, ми повернемо те, що у нас намагаються забрати», – додав Рефат Чубаров, український кримськотатарський політик і громадський діяч.

Також від імені громади Львова привітав учасників Форуму міський голова Андрій Садовий: «…Революція Гідності зламала систему. Ми пройшли через це зло, і зараз перед нами важкі випробування. Але ці випробування – це капля в океані у порівнянні з тими випробуваннями, які у своєму житті пройшли і проходите ви. Найголовніше – завжди знаходити мудрих добрих людей. І наше завдання – знаходити тисячі таких мудрих людей, щоб вони були активними і змінювали країну. Я вірю в людей, вірю в країну, вірю у вас». 

dsc1706-05607a486bdc78e1e52a39bd9c2d3080Нагадаємо, у четвер, 10 листопада 2016 року, виступи та розмови присвятили 40-вій річниці заснування Української Гельсінської групи. Сьогодні, 11 листопада 2016 року,  відбудеться ІІ Кримський форум – перший провели у 2012 році в Севастополі під егідою Меджлісу кримськотатарського народу й особисто Мустафи Джемілєва, який  згодився з ідеєю Мирослава Мариновича провести Форум з такою ж назвою у Львові. Крім того, у рамках Форуму напрацюють і оприлюднять відповідне звернення.

Співорганізаторами заходу є Меджліс кримськотатарського народу та Український католицький університет. Форум буде проведено у співпраці з Інститутом національної пам’яті України.  Фінансову підтримку надає  The National Endowment for Democracу (Вашингтон) та Міжнародний фонд «Відродження» (Київ).

Із міркувань безпеки, дисидентський Форум не буде відкритим для загальної публіки й передбачатиме вхід лише для запрошених осіб та акредитованих ЗМІ. Форма для реєстрації: https://goo.gl/qlPViy

Довідка

Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод відома як Українська Гельсінська група (УГГ) – об’єднання діячів українського правозахисного руху, утворене в Україні 9 листопада 1976. Підставою для утворення УГГ були постанови про права людини Заключного акту Наради у справах безпеки й співпраці в Європі у Гельсінкі 1975.

За матеріалами: сайт «ЛМР».

Фото: Олександр Мазуренко