Львів’ян запрошують на презентацію книги «Слідами Христа в часі Великого Посту»

афішаУ Львові впродовж трьох днів, 19, 20 і 21 квітня, відбудуться презентації книги «Слідами Христа в часі Великого Посту» відомого місіонаря та духівника о. Льва Лаврентія Ґолдейда, ЧСВВ, ігумена й маґістра новиків у Новіціятському домі оо. василіян у Ґленкові (США). Книга побачила світ у львівському видавництві «Артос» Фундації «Андрей».

Презентації відбудуться:

19 квітня 2016 (вівторок). Початок о 16.00 год.

Василіянський інститут філосовсько-богословських студій імені митрополита  Йосифа В. Рутського (вул. Широка 6, Брюховичі-Львів)

20 квітня 2016 (середа). Початок о 16.00 год.

Музей етнографії та художнього промислу (проспект Свободи, 15, актова зала)

21 квітня 2016 (четвер). Початок о 16.00 год.

Львівська духовна семінарія Святого Духа (вул. Хуторівка, 35, Львів)

У книзі подано духовні проповіді та роздуми о. Льва, ЧСВВ, що охоплюють передпостовий період, час Великого посту, Страсний тиждень і празник Воскресіння в духовній гомілетичній практиці Української Греко-Католицької Церкви.

Довідка:

Лаврентій Лев Ґолдейд народився в м. Сієтлі (Seattle,Washington), штат Вашинґтон, США, 1 грудня 1942 року. Його предки походили з німецького села Зелце (тепер – смт. Лиманське) в Одеській області. Його дід, маючи тільки 5 років, виїхав зі своїми батьками у 1904 році з Одеси до США, де сім’я оселилась у штаті Північна Дакота.

Закінчивши початкову та середню школи, Лаврентій Лев Ґолдейд 1 серпня 1960 року вступив до новіціяту оо. василіян у Ґленкові, Нью-Йорк, США, де під проводом виховника новиків о. Інокентія Лотоцького, ЧСВВ, і розпочав новіціят. Лаврентій вибрав собі ім’я «Лев» із пошани до своїх батька (Льва-Миколи) та діда (Льва-Антонія). 2 вересня, склавши перші чернечі обіти, розпочав т. зв. «схолястикат» у Мондері, Канада, де пильно вивчав українську мову, літературу, культуру й інші предмети, щоби вступити до Канадійського університету в Отаві. Урочисту професію монаших обітів у Мондері, Алберта, Канада, склав 22 серпня 1965 року.

З 1966 до 1972 року тривали його філософські та богословські студії в різних отавських університетах і в Університеті та св. Павла. 11 червня 1972 року в Мондері разом із о. Степаном Хміляром (нинішнім владикою) він висвятився з рук владики Ніля Саварина, ЧСВВ, на священика. Першим призначенням o. Льва став уряд заступника т. зв. маґістра новиків (від 1972 до 1980 року). Тим часом був і духівником у семінаріях Стемфорда (від 1973 до 1996 року). З 1980 року його було призначено катехитом до середної школи св. Юра (т. зв. Академії) та сотрудником при парафії св. Юра у Нью-Йорку.

З 1996 до 2011 року перебував у Римі, де його було призначено духівником до Семінарії Покрови Божої Матері при Соборі св. Софії (з 1998 до 2011 року). У 2011 році повернувся до своєї провінції Успіння Божої Матері, де його призначили ігуменом і маґістром новиків у Новіціятському домі у Ґленкові. До сьогодні головна діяльність о. Льва Лаврентія Ґолдейда – це виховання майбутніх священиків нашої Церкви.