Львів’ян запрошують помолитися перед мощами українського Миколая-Чудотворця

27 червня 2023 року храм святої Анни УГКЦ у Львові запрошує до молитви перед мощами блаженного священномученика Миколая (Чарнецького). Про це парафія інформує на своєму сайті.

До почитання мощі виставлять з нагоди дня пам’яті священномученика Миколая і тих що з ним. Цю дату відзначають 27 червня, у річницю проголошення блаженними двадцяти восьми українських новомучеників, яке Папа Іван Павло ІІ звершив під час свого візиту в Україну. Цьогоріч виповнюється вже 22 роки від цієї історичної події. 

 

Блаженний Миколай (Чарнецький) –  церковний діяч Української греко-католицької церкви, редемпторист, єпископ, професор Духовної семінарії у Станиславові, настоятель монастирів у Костополі й Ковелі на Волині, Апостольський візитатор для слов’ян візантійського обряду поза руськими єпархіями, в Польщі, хіротонізований (на єпископа) з осідком у Варшаві, згодом у Ковелі.

Народився 14 грудня 1884 р. у с. Семаківцях на Станіславівщині. Після закінчення колегії св. Йосафата в Римі 2 жовтня 1909 р. був рукоположений у священство; захистив докторат із догматики в Римі й був духівником і професором духовної семінарії в Станіславові. У 1919 р. вступив на новіціат оо. Редемптористів у Збоїськах біля Львова. У 1926 р. Папа Пій XI призначив його Апостольським візитатором для українців Волині й Полісся. Архиєрейська хіротонія  відбулася 2 лютого 1931 р. у Римі. У період першої більшовицької окупації Митрополит Андрей призначив єпископа Миколая Апостольським Екзархом Волині та Підляшшя. 11 квітня 1945 р. був заарештований НКВС і засуджений до 6 років каторги в Сибіру. Помер 2 квітня 1959 р. у Львові, похований на Кульпарківському цвинтарі (вул. В. Симоненка-Володимира Великого, м. Львів). У 1960-х рр., під час ліквідації цвинтаря, перепохований на Личаківському цвинтарі. 4 липня 2002 року мощі Блаженного перенесли в храм свщм. Йосафата у Львові. Місця поховання славилися як чудотворні,є чимало свідчень оздоровлень та допомоги за посередництвом молитов до блаженного священномученика.

Зважаючи на свідоцтво праведного життя блаженної пам’яті Кир Миколая, зокрема його витривалість, мужність та вірність Христовій Церкві, виявлені в часи переслідувань, в 1960 році розпочато беатифікаційний процес. 2 березня 2001 року процес завершився на єпархіяльному рівні і справу передано до Апостольської Столиці. 6 квітня 2001 р. богословська комісія ствердила достовірність мучеництва владики Миколая, 23 квітня факт мучеництва підтвердили збори кардиналів, а 24 квітня 2001 року Святійший Отець Іван Павло ІІ підписав декрет про беатифікацію єпископа Миколая як блаженного мученика за Христову Віру. Під час Архиєрейської Літургії 27 червня 2001 року Божого у Львові Святійший Отець Іван Павло ІІ проголосив священномученика Миколая блаженним.