Львівські капелани та військовослужбовці взяли участь у VI Всеукраїнському військовому паломництві до Зарваниці

dsc_894620 – 21 вересня відбулася проща військових до Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Незважаючи на складну ситуацію на сході України у заході взяли участь близько 900 осіб – військовослужбовців та членів їхніх родин, а також волонтери та миряни.

Захід відбувся за благословенням Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, організований Департаментом Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України спільно з Міністерством оборони України. Очолив паломництво Преосвященний владика Михаїл –  керівник Департаменту. До спільної молитви долучилися також Митрополит та Архиєпископ Тернопільсько-Зборівський Василій та Єпископ-помічник Стрийської єпархії Богдан.

На чолі із капеланами від Львівської архиєпархії прибули: курсанти Академції сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, учні ліцею ім. Героїв Крут, працівники комісаріатів, родини військовослужбовців та прихожани гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла, повідомляють на сайті храму.

У паломництві взяли також участь представники Збройних Сил Україні, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України та добровольчих батальйонів.

Відкриття прощі відбулося молебнем у парафіяльному храмі, після чого військовослужбовці та представники силових структур молитовною ходою пройшли до фігури Пресвятої Богородиці, що на центральній площі Марійського центру.

dsc_9034Після обіду паломники взяли участь у Хресній дорозі. Військовослужбовці позмінно несли дорогою дерев’яного хреста, а на кожній молитовній зупинці капелани мали духовне слово.

Увечері єпископ Михаїл очолив поминальну Архиєрейську Божественну Літургію за всіх загиблих військовослужбовців та правоохоронців, після чого відбулася хода зі свічками. По завершенні спільної молитви прочани слухали хор «Орфей», ансамбль «Українські барви», гурт «Немо» та ансамбль «Долг».

Завершилося паломництво 21 вересня недільною Архиєрейською Божественною Літургією.