Львівські Владики долучилися до Молебню з нагоди 1-ї річниці інтронізації Митрополита Епіфанія

 Сьогодні, 3 лютого 2020 року, у першу річницю інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія звершили Подячний Молебень. До моління долучилися, зокрема, Митрополит Львівський ПЦУ Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій у співслужінні із архиєреями та духовенством України, та із-за кордону.

Митрополит Макарій підкреслив, що сьогодні всі  присутні зібралися насамперед на Подячний Молебень. За словами Владики, найважливіша риса християнина – це вдячність, до неї у особливий спосіб закликав апостол Павло, закликаємо до неї і сьогодні. Відтак мусимо бути вдячні за важливу річницю у житті Православної Церкви України і за Дар життя Митрополита Епіфанія, який нині святкує також День Народження.

У коментарі “Духовній величі Львова” Митрополит Димитрій наголосив:

«Річниця інтронізації Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія це пройдений етап розбудови і зміцнення Православної Церкви України рівно в один рік. Цей період для нього і для нас усіх був дуже відповідальним. Це був тест на збереження єдності, на захист отриманого Томосу про автокефалію. Рік показав, що ми витримали цей екзамен. Попереду багато праці, але ми впевненні, що духовне лідерство митрополита Епіфанія, його вміння адміністративно та дипломатично провадити корабель нашої Церкви дадуть справжні плоди і у майбутньому».

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній  на прес-конференції сьогодні повідомив, що за 2019 рік до ПЦУ з УПЦ (МП) перейшли понад 6 сотень парафій, а також наголосив, що за його інформацією, у 2020 році ще кілька Помісних Церков визнають Православну Церкву України:

“Наші обійми відкриті до всіх українців, які прагнуть бути у цій Церкві і прагнуть її будувати. Минулого року до нас приєдналося близько 600 громад з Російської Православної Церкви. Ми є молодою Церквою, але  глибоким історичним корінням із справді тисячолітньою історією. Для Церкви 1 рік життя – це порівняно дуже мало, але протягом цього часу ми зверталися і зараз звертаємося із закликом до тих православних українців, які до кінця не розуміють, або перебувають певною мірою навіть  і в омані. Я вірю, що у майбутньому буде ще одна хвиля приєднання, хвиля переходів, збоку парафій Російської православної Церкви в Україні. Ми би хотіли, щоб всі православні об,єдналися, але цей процес поступовий. Закликаю, щоб все було мирно. Ми будуємо Церкву в основі якої має лежати любов!”.

Додамо, що до подій з відзначення 1 річниці інтронізації Митрополита Епіфанія долучилися також міський голова Львова Андрій Садовий та директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко.

Сьогодні Митрополит Епіфаній також проанонсував, що нині ввечері урочистості з нагоди річниці інтронізації продовжаться, зокрема презентують роботу фондів ПЦУ, які будуть опікуватися соціальним служінням.

У публікації використано фото  із фб-сторінки Митрополита Димитрія, із сайту Главком