Львівський хор «Ставрос» презентував у Ризі українську духовну музику

2cd21db451У Ризі з 16 по 18 квітня тривав міжнародний фестиваль “Дні української культури на Балтійському морі”. У рамках фестивалю хор “Ставрос” Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ під керівництвом п. Лесі Степаняк презентував українську духовну і народну творчість.

17 квітня гала-концерт фестивалю відвідала Інара Мурнієце, голова Сейму Латвії. Вона назвала символічним те, що захід відбувся в Будинку Ризького Латвійського товариства і є прикладом того, що українці і латиші “міцно тримаються за руки”.

Також на думку журналіста української служби радіо “Свобода” у Ризі Людмили Піліп хор “Ставрос” має чудовий репертуар духовної музики.

“Коли виконавці заспівали коломийку, то спікер Сейму Латвійської Республіки Інара Мурнієце зрозуміла усе без перекладу і дуже щиро посміхалася. Рада, що колектив розширив культурний світогляд латвійців про духовну культуру українців” – зазначила Людмили Піліп на своїй фейсбук-сторінці.

Серед виконавців з діаспори участь у концерті також взяли: представниця Конгресу українців Естонії Яна Бойко, якій акомпонувала Катріна Гупало із Лондона, дует українки Вікторії Притуляк і латишки Марти Арая, ансамбль “Квіточка” з Вангажів (Латвія) та гурт “Ойра” із Черкас.

Крім того, в рамках фестивалю “Дні України на Балтійському морі” відбулися майстер-класи із писанкарства, показ українських народних строїв та зустрічі із письменниками, зокрема свій творчий доробок презентувала Галина Фесюк із Жовкви збіркою віршів “Із полум”я любові”.

Джерело: stavropigia.lviv.ua