Мінкультури не запросило представників УАПЦ на зустріч релігійних організацій, – єпископ Віктор Бедь

b-00274766-a-000287348-9 грудня, за організаційної участі Міністерства культури України, в Києві було проведено «другу національну зустріч представників релігійних або заснованих на переконаннях організацій під егідою ОБСЄ (БДІПЛ)». Однак на цю зустріч не запросили жодного представника УАПЦ.

Про це у Facebook повідомив єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ Віктор Бедь.

Він зазначив, що ця зустріч – це важливий і потрібний захід, але «його проведення нагадує комуністично-радянську систему з її вибірковості і поділом суспільства на «своїх» і «чужих».

«Говоримо про необхідність національного і духовного єднання, і тут же стаємо свідками штучного роз’єднання. При підготовці і проведенні цього зібрання Департаметом у справах релігій та національностой (Андрій Юраш, УПЦ КП) Міністерства культури України (В’ячеслав Кириленко, УПЦ КП), порушуючи Конституцію України в частині прав на свободу світогляду і віросповідування та гарантій щодо церковної дільності, черговий раз було проігноровано прабатьківською Українською автокефальною православною церквою. Жодний представник УАПЦ офіційно не був запрошений до участі у даному зібранні», – повідомив єпископ.

Він наголосив, що «таку зневагу, окремо взятими чиновниками Мінкультури, виявлено до УАПЦ, Української Церкви яка в цьому році святкує 95-річчя свого відродження (05.05.1920), а клірики і вірні якої іще 19 серпня 1989 року проголосили третій етап відродження прабатьківської Української автокефальної православної церкви та про вихід із Російської православної церкви в Україні в умовах панування комуністично-радянського режиму СРСР».

Єпископ розповів, що цей форум проходив у день 100-річчя (9 грудня) з дня народження видатного українського патріота, церковного діяча, богослова, одного із перших ініціаторів виходу із РПЦ та відродження УАПЦ – патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми): «Жодним словом ніхто не згадав про цей ювілей та не запропонував хвилиною мовчання вшанувати світлу пам’ять цієї мужньої і достойної людини».

За матеріалами: ZIK