Міський голова Львова подякував за служіння львівським військовим капеланам

28 лютого 2023 року відбулася зустріч львівського міського голови Андрія Садового із представниками Місії «Центр військового капеланства» Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Про це інформує Львівська міська рада.

Міський голова подякував капеланам за служіння і за духовну підтримку українських воїнів.

«Ви маєте покликання бути провідниками, нести Боже слово людям, які перебувають у важких ситуаціях. Ми з вами, отче Тарасе, бачимося кожного дня, коли прощаємося з нашими Героями. Те, що ви служите і допомагаєте воїнам, дуже важливо», – зазначив Андрій Садовий.

Під час зустрічі обговорили також питання реабілітації та протезування військових. Адже Львів допомагає кожному українцю, який постраждав унаслідок російського вторгнення. Міський голова розповів капеланам про екосистему підтримки і турботи про людей НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), яку вибудовують у Львові. Серед її проєктів – центр реабілітації, містечко для матусь та містечко для поранених переселенців, сучасні біонічні протези, які встановлюють у Львові. Поговорили на зустрічі також про мрію збудувати в нашому місті масштабний протезний завод, адже сьогодні близько 20 тисяч українців потребують протезування. Крім того, міський голова розповів про екскурсії містом для військових, які перебувають у Львові на лікуванні та реабілітації.

«Ми стараємося всіляко підтримувати наше місто і наших військових. І тепер, під час цієї повномасштабної війни, ми дійсно не переймаємося протезуванням, як це було впродовж останніх восьми років війни, коли ми у храмах збирали гроші на протезування і відправляли військових до США. Зараз ця ситуація полегшилась, і ми можемо свою допомогу скеровувати ще й у інше русло», – зазначив отець Тарас Михальчук, голова Місії «Центр військового капеланства» Курії ЛА.

Довідка
Релігійна місія «Центр Військового Капеланства» – релігійна організація, створена для задоволення релігійних потреб військовослужбовців та членів їх сімей, проведення активної добродійної діяльності серед хворих, немічних, малозабезпечених військовослужбовців, членів їх сімей. Засновником Місії є Курія Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Центр Військового Капеланства здійснює служіння у навчальних військових закладах та військових одиницях Збройних сил України. Щороку військові разом із сім’ями вирушають на паломництва до святих місць. В Україні таким місцем стало село Зарваниця (Тернопільщина), де відбувається Всеукраїнське військове паломництво для українських силовиків.