Цієї неділі у Вірменському соборі Львова престольний празник

1

У неділю, 12 серпня, у Вірменському соборі Львова відзначатимуть престольний празник Успіння Пресвятої Богородиці. Святкове Богослужіння розпочнеться о 11-тій годині.

  Вірменська назва свята Успіння звучить, як “Верапохумн Сурб Аствацацні”, що дослівно означає “перенесення вгору”.  Таким чином підкреслюється віра Вірменської Апостольської Церкви у те, що Богородиця по завершенню земного життя була взята душею і тілом до Царства Небесного.

За своїм значенням празник Успіння, який нагадує віруючим про майбутнє Воскресіння, є одним із п’яти головних свят Вірменської Церкви. У день його відзначення заведено здійснювати обряд освячення винограду – хахохорнек. Тому у деяких регіонах Вірменії народ називав цей богородичний празник «Виноградною Пасхою».

Водночас свято Успення є найдревнішим серед богородичних празників Вірменської Церкви. Як відомо, в Єрусалимі його почали відзначати вже з VI століття, це відбувалося у середині серпня. У вірменській традиції цей празник також святкують у найближчу неділю до або після 15 серпня. Цьогоріч святкові літургії у храмах Української єпархії ВАЦ відслужили 13 числа.

Використано матеріали сайту RISY