Молодь та духовенство Львівської Архідієцезії РКЦ об’єдналося в спільній молитовній зустрічі в Брюховичах

У минулі вихідні в Брюховичах відбувся ХXII Архідієцезіальний День Молоді та вереснева Конгрегація духовенства РКЦ. Учасники зустрічі обговорили майбутні ініціативи Львівської Архідієцезії, дізналися про її блаженних і святих та спільно молилися за мир в Україні. 

Про це інформує Архідієцезіяльний сайт.

День Молоді відбувся 8-10 вересня 2023 року у Вищий Духовній Семінарії Львівської Архідієцезії в Брюховичах. Тут понад 470 учасників з парафій Львівської Архідієцезії та з інших дієцезій РКЦ в Україні роздумували над гаслом із Євангелія від Луки «Марія встала та пішла швидко».

Перший день молодь присвятила особливому вшануванню блаженної сестри Марти Вєцкої, 15-ліття беатифікації якої Архідієцезія святкує цьогоріч. Учасники зустрічі молилися перед мощами блаженної, а с. Галина Луптович ДМ (Згромадження Дочок Милосердя св. Вікентія де Поль) мала доповідь про життя та служіння блаженної Марти Вєцкої.

Також відбулася вечірня Хресна Дорога лісовими стежками Брюхович у наміренні святості та єдності сімей, миру для України, опіки і благословення для наших захисників.

Другий день зустрічі був присвячений милосердю і різним способам виявити його тим, хто потребує. Про це у тематичних конференціях розповідали працівники та волонтери організації «Карітас-Спес Україна». Вони заохочували молодь чинити добро і долучатися до різних благодійних ініціатив.

Важливим акцентом цього дня стала молитва перед мощами блаженного Якова Стрепи, покровителя Львівської Архідієцезії, та Свята Меса, на якій разом молилися священники, богопосвячені особи та учасники Дня Молоді. Очолив молитву архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, а проповідь виголосив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло. У проповіді єпископ заохочував молодь до частої сповіді, до спілкування з Богом у молитві, закликав не боятися відповісти на запрошення Ісуса до священства чи богопосвяченого життя.

Меса об’єднала в молитві учасників Дня Молоді та духовенство Архідієцезії, що зібралося в Брюховичах на вересневу Конгрегацію. Священники та монахині, що долучилися до неї, прослухали лекцію про життя та служіння св. Йосифа Більчевського, яку виголосив о. Марек Студенскі, генеральний вікарій Більсько-Живецької дієцезії. На зібранні духовенства також обговорили поточні організаційні справи Архідієцезії.

На завершення Святої Меси архієпископ Мечислав традиційно вручив ордени бл. Якова Стрепи особам, які своїми зусиллями доклалися до розвитку Церкви. 

Фото: фейсбук-сторінка Львівської Архідієцезії РКЦ

У третій день зустрічі відбулася конференція о. Віктора Ковальського зі закликом берегти і розвивати свою віру в Бога через участь у Таїнствах і молитву. А завершилися Дні Молоді Святою Месою під проводом єпископа-помічника Львівської Архідієцезії Едварда Кави і традиційним спільним фото.

Фото: фейсбук-сторінка Львівської Архідієцезії РКЦ