Молитва за успішні іспити. Святий, який допомагає учням та студентам

Святий покровитель учнів та студентів сам мав серйозні проблеми з навчанням.

Відомо, що святий Йосиф з Купертіно, який під час молитви часто здіймався в повітря (в левітації), є покровителем авіації та космонавтів. Водночас студенти, які готуються до іспитів, будуть раді дізнатися, що він також є покровителем для учнів і студентів, яким важко дається навчання та підготовка до іспитів. 

Йосиф народився в Апулії, Італія, в 1603 році. Він мав серйозні проблеми з навчанням, які – з допомогою Неба – не завадили йому досягти його мети, стати священником.

Його батько помер ще до його народження, а мати Йосифа, обтяжена боргами, народила його у стайні. З п’яти років хлопчик ревно молився, часто застигаючи нерухомо, з піднятими до неба очима, за що отримав прізвисько “Bocca aperto” (“роззявлений рот”). У 17 років Йосиф вступив до капуцинів, але його розумова заторможеність і часті екстази зробили його непридатним. Його мати, брат якої був конвентуальним францисканцем, використала свій вплив, щоб хлопця нарешті прийняли до монастиря поблизу Купертіно.

В Купертіно Йосифу доручили піклуватися хіба що мулом в стайні, але його життєрадісний послух зрештою підкорив настоятелів, які, попри його неписьменність, були настільки вражені побожністю та покорою юнака, що прийняли його як кандидата на священство.

Медальйон Святого Йосифа з Купертіно – покровителя авіації (і космонавтів)

Не маючи освіти, Йосиф не був здатний розтлумачити жодного тексту з Біблії, окрім 27-го вірша з 11-го розділу Євангелія від Луки: «Коли ж він (Ісус) говорив це, жінка якась, піднісши голос з-між народу, мовила до нього: “Щасливе лоно, що тебе носило, і груди, що тебе кормили”».

І ось, 3 січня 1627 року, єпископ проводив усний іспит, необхідний для вступних іспитів до малих орденів. Обираючи тему, єпископ навмання відкрив Біблію і зупинився саме на Луки 11:27. На його подив, Йосиф виклав блискучий коментар до цього вірша і був допущений на вступ.

Через рік Йосиф – на той час вже диякон – попросив прийняти його у священство. Перші кандидатури, представлені на розгляд єпископа де Кастро, були настільки переконливими, що єпископ вирішив – весь клас так само обдарований, і допустив автоматом усіх кандидатів до свячень. Таким чином, Йосиф був висвячений на священника у 1628 році, оминувши іспити, які він, ймовірно, не зміг би скласти.

Тому, якщо ви знаєте когось, хто потіючи готується до іспитів, передайте йому цю молитву і скажіть, щоб він просив заступництва святого Йосифа з Купертіно для своїх навчальних намірів.

Молитва перед іспитом

О святий Йосифе з Купертіно, ти, що любиш дарувати своє заступництво всім тим, хто потребує твоєї підтримки, благаю тебе про допомогу в моєму навчанні та майбутніх іспитах. Хоча я дуже стараюся і прикладаю багато зусиль, проте я дуже хвилююся перед цими іспитами і за те як їх пройду.

Пам’ятай, святий Йосифе, що ти теж пережив подібні труднощі і що через послух та могутній захист твого духовного отця ти отримав Божу допомогу на шляху до свого покликання і призначення.

Пам’ятай, що ти опинився в такій самій складній ситуації і що завдяки твоєму послуху та могутньому заступництву твого духовного отця ти дивом вийшов з неї.

Благаю тебе про підтримку і тепер: допоможи мені бути впевненим у моїх тестах, швидким і уважним у всіх моїх відповідях. Молися за мене до Ісуса, Пресвятої Діви Марії та святого Франциска, заступника твого ордену.

О, Покровителю академічних іспитів, я переконаний, що не буду розчарований надіючись на твою допомогу і підтримку. Амінь.

На основі матеріалів з Aleteia.