Муфтій та митрополит РПЦ закликали казахів не бунтувати

Про це повідомляє сайт Духовного управління мусульман Казахстану і сайт Московської патріархії.

«Слідом за Президентом Республіки Казахстан…, звертаюся до всіх вас — виявіть мудрість і розсудливість, не піддавайтеся ні на які провокації зсередини та ззовні. Кожен, хто розпалює конфлікти і сіє міжусобну ворожнечу, хто підштовхує людей до зневажання Закону та кровопролиття, приймає на душу найтяжчий гріх. Лише диявол може святкувати перемогу, коли ворогують брати, знищуючи один одного, завдаючи каліцтва, послаблюючи життєві сили народу», – заявив митрополит РПЦ.

Разом  з тим він закликав зупинити протистояння та вступити в переговори для встановлення миру та справедливості.

Своєю чергою Духовне управління мусульман наголосило казахам, що матеріальні речі є другорядними, тому не варто через них вдаватись до насилля. 

«Аллах у священному Корані каже: “Не бунтуйте після того, як на землі запанувала тиша”. Зараз, дорогі брати та сестри, всім нам потрібні єдність та згуртованість. Тому давайте попросимо все у Аллаха єдності країни, миру та спокою. Давайте постараємося зробити свій внесок у єдність країни. Нехай Всевишній Аллах благословить нашу країну», – заявив муфтій.

Нагадаємо, що другий день в Казахстані тривають масові протести, які вибухнули внаслідок різкого підвищення ціни на газ.

Варто зазначити, що 2 грудня 2021 року Президент Республіки Касим-Жомарт Токаєв удостоїв митрополита РПЦ  Олександра вищої державної нагороди країни – ордена «Перший Президент Республіки Казахстан – Лідер Нації Нурсултан Назарбаєв».