«Ми хотіли у місці, де вчаться любити, висадити живу алею, як знак пам’яті і пошани до тих, хто не вмирає», – Блаженніший Патріарх Святослав (Відео)

Висадка7Вчора, 11 вересня, на території Львівської Духовної Семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка, 35) висадили сквер в пам’ять Героїв Небесної сотні. Участь у заході взяв Глава УГКЦ Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук) та єпископи Синоду УГКЦ. Розпочався захід з панахиди за Героями Небесної Сотні та воїнами АТО.

«Цими днями у Львові ми відбуваємо чергову сесію Синоду єпископів нашої Церкви. Приїхали владики з усього світу, зі всієї України. Ми хотіли так синодально, всі разом, приїхати до Львівської духовної семінарії, щоби тут вшанувати любов до Батьківщини, за яку віддали життя наші Герої Небесної сотні» – розповів Патріарх.

«Семінарія – це місце, де молоді хлопці вчаться любити: Бога, ближнього, Церкву, Батьківщину. Тому ми хотіли тут, у цьому місці, де вчаться любити, висадити живу алею, як знак пам’яті і пошани до тих, хто не вмирає. Бо сьогодні в устах молоді у різних кінцях України і світу звучать слова: «Герої не вмирають!». Ми хочемо вшанувати пам’ять тих героїв любові до Батьківщини, а, відтак, закласти знак, який би на їх прикладі вСвятослав 2чив інших любити» – сказав глава УГКЦ. І додав: «Ми просимо Господа Бога, щоби сьогодні зглянувся на ту жертву любові, яку складає наш народ як молитву за нашу Батьківщину. Нехай Всемилостивий Господь благословить нашу землю, почує наші молитви про мир, нехай прийме у свої обійми душі полеглих, а на їхньому прикладі навчить нас, як ми маємо жити. Бо любов – це одинокий спосіб життя, хто не любить – той вмирає».

Насамкінець Блаженніший Патріарх Святослав закликав: «Браття-семінаристи, коли будете тут молитися, коли будете бачити, як ростуть ці дерева, які посадили владики, моліться за полеглих, за нашу Церкву, за український народ і вчіться любити».

Висадка скверу пам`яті Героїв Небесної Сотні є спільною ініціативою Української Греко-католицької церкви та Львівської міської ради (управління екології, ЛКП «Зелений Львів»).

Участь у заході взяв також міський голова Львова Андрій Садовий. «Ця ідея єпископів, яку підтримало місто, полягає в тому, щоб дерева були такі ж сильні, як і наші Герої, які віддали своє життя, щоби ми з вами могли сьогодні жити. Пам’ять живе доти, доки вона є в свідомості» – зазначив п. Андрій.

«Це новітня історія, яку пишемо ми з вами і учасниками якої є ми з вами. Люди віддали своє життя – і це потрібно закарбувати навіки. Це були дуже хороші люди. Якщо ви подивитесь на їхні обличчя – з них можна писати образи. Така правда життя» – наголосив міський голова Львова.

Відео:

 

Фото: Валентини Євтушок