У Свято-Георгіївському Кафедральному Соборі УПЦ вшанували Тихвінську ікону Божої Матері

9 липня 2019 року, у Свято-Георгіївському Кафедральному Соборі УПЦ (вул. Короленка, 3), відбулося вшанування Тихвінської Львівської “Сльозоточивої” ікони Божої Матері.

Святу ікону Тихвінську, за переданням, написав євангеліст Лука. Її пам’ять святкується 26 червня за старим стилем. Св. Лука послав її разом із Євангелієм і “Книгою діянь” до Антіохії до Феофіла. Після його смерті її перенесли до Єрусалиму, а звідти у 5 столітті – до Константинополя, де для неї було збудовано чудовий храм, відомий як Влахернський. У ньому вона знаходилась 539 років, подаючи зцілення, неодноразово рятуючи та даруючи втіху немічним, прозріння сліпим і здоров’я хворим. Отримала назву – “Одигітрія”.

В часі іконоборських переслідувань її вмурували у вівтарну стіну Влахернського храму обителі “Пантократор”. Понад 60 років ніхто не знав про її місце перебування. Довго ігумени та іноки, і сам Константинопольський патріарх Тарасій молилися Господу з проханням явити славну ікону Богородиці. Нарешті одному затворнику уві сні було наказано шукати ікону в Пантократорі.

1383 р. ця ікона з’явилась на території Київської Русі. Новгородські купці, що побували в Царгороді, дізналися від Патріарха Константинопольського про Тихфінську ікону, яка в цей час дивовижно зникла з церкви. Невидимо носима ангелами, вона обходила руські поселення, подаючи втіху, зцілення та допомогу мешканцям. Перші побачили її рибалки на Ладозькому озері, потім на річці Онче близько Смоленова, потім вона зникла і з’явилась у м. Кукова біля річки Паші. Всюди на честь ікони будували капличку та храм. А ікона зникала і дивовижно з’являлася у м. Тихфіні на горі. В цьому ж місті після спорудження храму Успіння Пресвятої Діви Марії, Богородиця сама з’явилась разом із святителем Миколаєм-чудотворцем.

Вже пізніше копія цієї святої афонської чудотворної ікони “Тихфінська-Сльозоточива”, написана і освячена на Афоні, була передана від пустельників Російському імператорському консульству у Львові (тоді Лембергу).

У 1997 році за поданням Преосвященнішого єпископа Львівського і Дрогобицького Августина рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви ікону було визнано чудотворною. З цього часу, щороку 26 червня ст.ст./9 липня н.ст. у свято-Георгіївському храмі м. Львова відбуваються урочистості.

За матеріалами Прес-служби Львівської єпархії УПЦ