До Дня незалежності на Личаківському кладовищі відбулися поминальні заходи з вшанування борців за правду та незалежність держави (фото)

IMG_9302Сьогодні, 23 серпня, на Личаківському кладовищі, біля Меморіалу УГА, відбулися поминальні заходи до вшанування борців за правду та незалежність держави.

З молитвою та словом звернулися капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк, військовий капелан, настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла о. Степан Сус і міський голова Львова Андрій Садовий. Оркестр Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного і хор «Гомін» виконали Гімн України. Після поминальних заходів на полях почесних поховань №67 та №76 відбулось екуменічне заупокійне Богослужіння за борцями за правду та незалежність держави, які загинули під час проведення АТО та Революції Гідності. Участь у молитві взяли представники усіх християнських конфесій міста.

«Сьогодні ми по-особливому переживаємо день, який для нас є днем спомину і днем відповідальності. Сьогодні, у переддень нашої Незалежності, ми слухаємо тишу – тишу шелесту нашого стягу, під яким вже віддали і продовжують віддавати своє життя наші герої. Сьогодні ми зібралися тут, щоби подякувати нашим героям за цю невимовну жертву життя. Вони не жаліли себе ані на найменшу крихту, вони віддавали все, що мали. А найбільше, що має людина, – це її життя. Вони віддали його заради кожного з нас. Вони віддали його, щоб ми мали можливість бути тут і пам’ятати цей великий дар, який кожен з нас отримав.

Ті, що відійшли до вічності, не мріяли стати героями. Вони просто любили Бога і свою державу. Сьогодні, стоячи і чуючи шелест нашого стягу, згадаймо їх у наших думках, у наших молитвах. Згадуючи всіх тих, хто вже віддали своє життя, молімося і єднаймося в молитві за тих, хто там, на передовій, відстоює цілісність нашої держави і наше життя», – звернувся капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

«Наші герої вже там, куди нам прийдеться ще йти. Ми твердо переконані в тому, що вони не померли, що наші герої – друзі, сини, діти, чоловіки, просто знайомі, сусіди – залишаються жити у наших молитвах, нашому серці і пам’яті, у вчинках. Герої – це ті, які перемогли вже зло у своєму житті. І ми з вами повинні докладати всіх зусиль для того, щоби це життя, яке нам Бог залишив, яке є безцінним Божим даром, ми не знехтували, щоб кожен день наповнювали добрими вчинками, хорошим змістом.

Багатьох з цих наших героїв я знав ще з часів або Академії Сухопутних військ, або Ліцею Героїв Крут, де вони починали свій бойовий шлях. Вчора мені повідомили про те, що загинув Стас Ліщинський, наш лейтенант, цьогорічний випускник. Останні кілька тижнів він постійно мене інформував про те, хто гинув на полі бою. А вчора вже інші сказали, що Стаса немає. Це дуже боляче й прикро, коли кожен день отримуєш такі вістки. Але, знаючи наших героїв особисто, свідомий того, що вони би не хотіли, щоб ми сумували. Напевно, вони хочуть, щоб ми щось робили у цій країні таке, щоби це горе більше ніколи не повторилося. Хочуть, щоб ми з вами знайшли достатньо зусиль у цьому житті, щоб перемогти зло, яке може знищити нас, або ми можемо знищити його.
Нехай Господь прийме душі наших Героїв у Царство Небесне, огорне їх Своєю ласкою і благодаттю. А ми з вами продовжимо працювати над тим, щоб будувати іншу Україну, інший народ. Це слово «інший» означає кращий. Нехай Господь усіх нас береже», – звернувся Настоятель Храму Святих Апостолів Петра і Павла, військовий капелан о. Степан Сус.