«Ми маємо навчитися цінувати кожну мить нашого життя, бо вона унікальна і неповторна» – владика Венедикт

DSC_0020У середу, 25 березня, у каплиці Львівської міської ради відбулася зустріч з владикою Венедиктом (Алексійчуком), єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ.

Учасники разом з владикою роздумували над умінням цінувати час, зустрічі, людей, з якими перебуваємо зараз, та миті, які проживаємо тут і тепер.

«Важливо є призупинитися і зрозуміти, що кожна мить нашого життя є унікальна і неповторна. Це найкращий дар для нас. Кожна мить, ситуація, зустріч, людина – подаровані нам Богом» – зазначає владика Венедикт.

Під час зустрічі обговорювали також питання служіння, праці над собою, війну на сході нашої країни та необхідність змінити самих себе.

DSC_0023«Бог дає нам цю війну, щоб ми зрозуміли, що маємо мінятися, Він закликає нас до особистої переміни. Адже якщо ми міняємо свій внутрішній світ, мікрокосмос, то міняється і макрокосмос» – переконаний єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Наприкінці владика також визначив основне завдання Церкви у суспільстві – бути голосом сумління.

«Сумління говорить, а ми його іноді слухаємо, іноді – н. А сумління – це голос Божий, тож Церква має свідчити і говорити правду» – підкреслив владика Венедикт.

Це вже четверта духовна зустріч, яку проводять в рамках реалізації проекту «Духовна велич Львова». Організатори щотижня впродовж Великого посту запрошують духовенство міста різних конфесій для проведення спільних реколекційних бесід.

Нагадаємо, розпочав цикл духовних зустрічей митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк) разом з яким учасники заходу роздумували над питаннями служіння одні одним, відповідальності та прощення. Другу зустріч провів о. Андрій Сокальчук на тему «Милосердя і милостиня як засоби спасіння душі». А минулого тижня до каплиці завітав о. Олександр Кусий, нотаріус та душпастир католицьких ЗМІ у Львівській архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, який поділився роздумами на тему покаяння.

Фото: Валентина Євтушок