Мирослав Маринович: «Для українців головним критерієм є справедливість»

У середу, 4 жовтня, у Львові розпочався 16-й Екуменічний соціальний тиждень з фокусною темою «Від війни – до сталого миру: через справедливість та солідарність». На першій однойменній дискусії говорили про розуміння сталого миру та шляхи до нього.

Відкрив панельну дискусію віцеректор Українського католицького університету, професор Мирослав Маринович. У своїй промові він говорив про значення цінностей, зокрема справедливості, в побудові сталого миру – дієвої системи безпеки.

«Для українців головним критерієм є справедливість, а тому якщо їхня держава чинить несправедливість, вони бунтують проти держави. І в історії було не раз, що через свою вимогу справедливості ми занапащували свою державність. Для московитів же все навпаки: головним критерієм є державність. І вони легко змиряться з несправедливістю своїх правителів, якщо при цьому буде збережено їхню державу», – поділився Мирослав Маринович.

Спікер зазначив, що несправедливі поступки агресору, через які ігноруються цінності, тільки спонукають його до активнішої агресії та руйнують фундаментальну безпеку.

Долучилися до панелі також доктор Жерар Паверс – директор Католицького центру з миробудування, професор Університету Нотр-Дам, та Валерій Пекар – викладач Львівської бізнес-школи УКУ.

Нагадаємо, Екуменічний соціальний тиждень триватиме до 7 жовтня. Під час нього відбудуться круглі столи, міжнародні панельні дискусії, семінари, виставки та майстер-класи, поділені за тематичними блоками: релігійно-екуменічний та етичний, історико-політичний, екологія, міграція, культурно-освітній та інформаційний.

Програма форуму – тут.

Джерело: пресслужба форуму