Мирослав Маринович презентує книгу спогадів про спротив і духовне зростання людини у часи тоталітарного режиму

mar2У понеділок, 18 квітня, в Українському католицькому університеті відбудеться перша презентація книги спогадів правозахисника, публіциста, релігієзнавця, проректора з місії та призначення УКУ Мирослава Мариновича «Всесвіт за колючим дротом». Початок – о 17.00 годині.

Презентація книги відбудеться у конференц-залі УКУ (вул. І. Свєнціцького, 17(4-й поверх).

Участь візьмуть: ректор УКУ о. Богдан Прах, директор Видавництва УКУ Володимир Нетак, літературний редактор Люба Маринович, дослідник історії Руху опору Юрій Зайцев. Ведучий – історик церкви, проректор УКУ Олег Турій.

Автор показує у своїх спогадах роль галицької родини у формуванні позиції спротиву тоталітарному режимові, живо, цікаво й відверто розповідає про життя в підрадянському Києві в епоху Гельсінського руху. Мирослав Маринович у брежнєвські часи відбув 10 років ув’язнення в концтаборі й на засланні — за участь у правозахисній Українській Гельсінкській групі (УГГ). Він пише про діяльність УГГ та її членів, про несправедливі арешти і радянське кривосуддя. Детально змальовує картини життя політичних в’язнів у концтаборі. Описує обставини свого заслання в Казахстані. Велику увагу приділяє духовному зростанню людини. Ділиться своїми роздумами про дисидентство і природу тоталітаризму. І врешті, виносить присуд комуністичній системі.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua