Митрополит Андрей Шептицький отримав титул Праведного

Святіший Отець Франциск видав декрет про геройські чесноти митрополита Андрея Шептицького.  Але сталося це не днями, а ще влітку 2015 року – інформує сайт “Третє око”.

1

Святіший Отець Франциск видав декрет, за яким митрополит Андрей Шептицький отримав титул «праведного».  Про декрет Ватикану Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав згадав в інтерв’ю інтернет-виданню  Главком.

За його словами, процес беатифікації (зарахування до лику блаженних) передбачає кілька етапів.

«Із одного боку, потрібно було дати відповідь на всі запитання, які ставить історія: зібрати і вивчити архіви, всі твори митрополита Андрея, його листи, звернення, душпастирські послання. Потрібно було вивчити всі ті закиди й застереження, які висловлювалися різними сторонами щодо його імені», – сказав Глава УГКЦ.

Він додав, що відбулося спеціальне засідання, на якому Святіший Отець Франциск видав декрет про геройські чесноти митрополита Андрея Шептицького, де й замінили його титул із «слуга Божий» на «праведний».

Також Блаженніший Святослав пояснив, що для того, аби митрополита визнали блаженним, нині досліджують чудо, що відбулося за молитвами і особливою дією заступництва Андрея Шептицького.

Поки що бракує наукового дослідження життя митрополита Андрея до завершення Першої світової війни, зокрема періоду його чернецтва, перебування на посадах єпископа Станіславського і Галицького митрополита у Львові.

Джерело: Твоє місто