«Митрополит Андрей вірив, що монашество сприятиме об’єднанню Церкви» – владика Ігор до монахів

xGXnVh«Усі монаші чини та згромадження мають спільну мету – освячення своєї душі. Вони також у різний спосіб повинні допомагати мирянам у справі спасіння їхніх душ. Це велике завдання, до якого Господь кличе тих, кого сам вибирає» – зауважив у своїй доповіді владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, у рамках першої спільної Асамблеї монашества УГКЦ та РКЦ, яка відбувається цими днями у Львові.

Митрополит Ігор додав, що освячення душі залежить від особи, яка зв’язала своє життя «особливою обітницею із Богом через присягу послуху, чистоти та убогості».

Архиєрей підкреслив, що життя богопосвячених осіб полягає у стремлінні глибокого з’єднання із Богом. Богопосвячена особа шукає величних ідеалів, вона прагне чимраз більше подобатися Богові. Тож бути учнем Христовим – означає бути свідком його мук.

«Митрополит Андрей вірив, що монашество сприятиме об’єднанню Церкви. Він таке писав: “Справа єднання дисидентських Церков значною мірою залежатиме від чернецтва”. Тож нехай він нам допоможе краще зрозуміти завдання, які ставить перед нами Господь», – підсумував Митрополит Ігор.