Митрополит Димитрій: «Людський розум здатний збагнути догмат про Пресвяту Трійцю тільки через любов»

Дорогі друзі! Вітаю усіх зі Святом Трійці! Людський розум здатний збагнути християнський догмат про Пресвяту Трійцю тільки через любов. Богослови не раз відзначали, що пояснити тайну Святої Трійці людським розумом, осягнути її дуже важко для кожного, бо це хрест для людського мислення. А ось виявити через любов свою віру у Трійцю, і відтак зрозуміти Її, можливо тільки своїми добрими діями та людяними вчинками.

Бога в Трійці Святій – Отця Сина і Духа Святого, належить сприймати у динаміці, в русі, в любові, і любові та добрих проявах перш за все до ближнього. Якби ми саме так сприймали на практиці цей догмат християнської науки, то знайте, у нас не було б ні горя, ні страждань, ні війни. Біда в тому, що для багатьох ця тайна є незбагненною, ні в глибині науки, ні на практиці віри та добрих діл, через це ми є свідками майже апокаліптичних подій в людській історії.

Бог є Дух неосяжний і Бог є Любов дієва. Бог Отець любить Сина і Духа, як і Син любить Отця і Духа, і Дух любить Отця і Сина – і все одно ціле, Єдиниця, Трійця Свята, Яку повік прославляємо. Амінь!

Владика Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ