Митрополит Димитрій: “Притча про митаря і фарисея говорить нам про важливість страху Господнього”

9 лютого 2020 року, в Академічному храмі св.Іоана Золотоустого Львівської православної богословської академії ПЦУ, з нагоди празника Свято-Іоано-Золотоустівського монастиря, звершили Архиєрейську Божественну Літургію. Очолив Богослужіння Митрополит Львівський та Сокальський ПЦУ Димитрій у співслужінні із Архиєпископом Рівненським та Острозьким Іларіоном та єпископом Володимир-Волинським і Турійським Матфеєм, а також духовенством храму, академії, міста.

Впродовж Богослужіння Митрополит Димитрій рукоположив у сан диякона випускника ЛПБА, відомого львівського хірурга іподиякона Андрія Микуша.

Празничне Богослужіння припало на неділю про митаря і фарисея. Саме тому святкова проповідь була присвячена роздумам на основі притчі.

 “Я всіх вітаю з днем пам’яті святителя Іоана Золотоустого, з днем перенесення його мощей. За кілька днів ми будемо згадувати трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова, Іоана Золотоустого. Це великі мужі Церкви. Сьогодні, коли роздумуємо над притчею про митаря та фарисея, також знаходимо її прочитання у святого Іоана Золотоустого. Адже саме він залишив для нас дуже багато повчань з цієї притчі. Святитель дуже чітко визначив місце і митаря, і фарисея, сказавши, що кожен із нас повинен мати у собі страх. Кого ми повинні баятися? Що таке страх? Святий Іоан Золотоустий зазначив, що митар стояв позаду, бо у його серці був страх Господній. Саме тому його погляд був звернений вниз, тому він промовляв: “Господи милостивий будь мені грішному”. Мати страх Господній – перебувати без гріха. Страх нас не принижує, не відбирає свободу, лише спонукає боротися з гріхом. Хто такі були фарисеї? Це були аскети, які вели благочестивий спосіб життя, ті, що перебували у святилищі. Святитель зазначає, що нічого поганого нема у фарисеєві, адже він все виконував. Проте його погубила власна гординя. Тому навіть тоді, коли ти дивишся вгору і бачиш сонце, цього недостатньо. У християнському світі важливими є любов та смирення”, – наголосив для вірних Митрополит Димитрій.

Наприкінці Богослужіння Митрополит Димитрій нагородив медаллю “За жертовність і любов до України” благочинного Академічного храму св.Іоана Золотоустого протоієрея Назарія Лозинського, а також відзначив благословенними грамотами за підписом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія меценатів і жертводавців святині.

Підготувала Юліана Лавриш

Фото із Фейсбук-сторінки Оксани Цісінської