Митрополит Димитрій взяв участь у перепохованні праха українського поета і письменника Олександра Олеся і його дружини Віри

329 січня 2017 року, у Свято-Володимирівському патріаршому кафедральному соборі прощались із українським поетом, письменником – Олександром Олесем та його дружиною Вірою, які були перевезені до Києва з Чехії після ексгумації. До молитви також долучився Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій.

Панахиду очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні архиєреїв та духовенства, які молилися під час Божественної літургії у Свято-Володимирському кафедральному соборі.

На початку панахиди зі словом звернувся Святійший Патріарх Філерет:

“Ми зібралися сьогодні в цьому величному Кафедральному соборі на честь святого Рівноапостольного князя Володимира для того, щоб почати процес перепоховання славного сина українського народу Олександра Олеся.

Олександр Олесь –  видатний український поет і письменник, хоч й помер за межами України, але любив Україну. І свою любов до України вилив у поезії, і тому ми повинні шанувати наших славних синів, які й сьогодні захищають нашу Батьківщину, віддаючи своє життя на сході України. І у давнину українці хоч і вимушено жили за межами України, але любили Україну. І це для нас всіх є прикладом, як треба ставитися до своєї Батьківщини. Любити треба не на словах і бути патріотами не на словах, бо серед нас багато патріотів, які говорять багато про патріотизм, а треба любити ділами.

Олександр Олесь є прикладом, як треба любити свою Батьківщину, тому ми шануємо його. Шануємо і молимося, щоб Господь, Який вже звершив над ним Свій суд і віримо, що Господь дарував йому Царство Небесне. І тому помолимося, щоб Господь милосердний простив всі його провини, які він мав на землі і дав йому вічне, блаженне життя”.

Нагадаємо, українського поета перепоховали на Лук’янівському кладовищі в м. Києві.

За матеріалами: Прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП