Митрополит Димитрій взяв участь у заходах з нагоди 367-ї річниці битви під Берестечком

Вчора, 10 червня 2018 року, у Неділю всіх святих землі Української, Владика Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк), співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за Божественною Літургією у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах (с. Пляшева, Радивилівський район, Рівненська область) з нагоди 367-ї річниці битви під Берестечком.

За богослужінням Його Святості співслужили також: Патріарший намісник, Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, Митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Архієпископ Вишгородський Агапіт, Архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній (Бордюк), секретар Рівненського єпархіального управління протоієрей Сергій Лучанін, благочинні Рівненської та Волинської єпархій, численне духовенство з Рівненської, Тернопільської, Волинської та Львівської єпархій.

Разом з духовенством та багатотисячною паствою молився голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, народні депутати України, міська влада м. Рівного, громадські діячі, українська інтелігенція, численні паломники і віряни.

Під час Божественної Літургії співав архієрейський хор «Знамення» під керівництвом протодиякона Володимира Іваника.

Духовенство та миряни молились про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та про започаткування в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.

Молились й за убитих козаків і селян – героїв битви під Берестечком; а також воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української держави.

«Ми зібралися, аби вшанувати героїв – як минулих, так і сьогоднішніх часів. На їх прикладі ми вчимося любити рідну землю та берегти віру православну. Віримо, що Господь подарує не тільки мир, але й Єдину Помісну Автокефальну Церкву, за яку молимося більше 25 років», – звернувся до вірян під час проповіді Святійший Патріарх Філарет.

Джерело: Град Лева

Фото: vidomosti.kiev.ua