Митрополит Епіфаній: «Дружба – це, насамперед, можливість віддати, а не отримати»

Дружба — це одне із найпрекрасніших почуттів, дарованих людині. Кажуть, справжня дружба не знає кордонів, обмежень у відстані, у віці. Уміння радіти з успіху інших, підтримувати, розраджувати, допомагати, розуміти — ось що таке дружба по-справжньому.

Про те, що таке справжня дружба, роздумує Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель ПЦУ:

«Про справжню дружбу багато не говорять, її відчувають і цінують. Як і любов, адже дружба без любові неможлива. Без любові до іншого, а не до себе. А ще справжня дружба – це вільний зв’язок, бо в ній ти одночасно і свобідний, і «зв’язаний»  – власною волею бути не самотнім, не байдужим, мати духовний зв’язок з іншою людиною та бажати їй добра.

Щасливі ті, хто мають друзів. Хто знають, що дружба – це, насамперед, можливість віддати, а не отримати. Віддати від щирого серця, на благо іншому, радіючи за нього. Для справжньої дружби не потрібні ніякі додаткові тести, перевірки. Вона не викликає сумнівів. Дружба – це крила, що підіймають вгору, а не якір, що тягне донизу.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день дружби. Це ще один привід для тих, хто має друзів, подякувати Господу за Його великий дар і помолитися за них. А тим, хто ще у пошуках, – подякувати за добру нагоду самовдосконалитися, відкритися, побачити у людях хороше і не боятися їм довіритись.

Не бійтеся дружити! Беріть приклад з нашого найкращого і найнадійнішого Друга – Господа Ісуса Христа. З того, як Він під час Свого земного життя ставився до ближніх, як допомагає, слухає, розраджує, підтримує і піклується про людину. У Священному Писанні багато прикладів справжньої дружби і любові, читайте, надихайтеся та втілюйте в життя. Будьте найкращими друзями одне для одного!».

За матеріалами Фейсбук-сторінки Митрополита Епіфанія