Митрополит Епіфаній звершив Божественну Літургію на чудотворному джерелі у Заглині

13 вересня 2022 року Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній очолив Божественну Літургію в урочищі Заглина поблизу с. Монастирок на Жовківщині. Про це повідомляє пресслужба Київської Митрополії ПЦУ.

Літургія була звершена в рамках традиційної прощі до цього відпустового місця, що проводиться щороку у день свята Положення Пояса Пресвятої Богородиці – 13 вересня.

DCIM100MEDIADJI_0457.JPG

Предстоятелю співслужили Митрополит Львівський Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон, Архиєпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, Архиєпископ Вишгородської Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, а також священники Львівсько-Сокальської, Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування. Участь у прощі взяли численні вірні.

Митрополит Епіфаній промовив до присутніх слово проповіді, у якому відзначив важливість паломництва як духовного подвигу в житті кожного християнина, потреба якого провадить до глибшого пізнання Бога: «Сила Божа не вимірюється відстанню або ще якимись земними мірками. Господь являє Свою благодать заради нашого духовного налаштування, заради відкритості дверей нашого серця, коли ми справді хочемо прийняти її…. Тому бажаю всім нам, дорогі брати і сестри, щоразу вирушати до святинь так, щоби і сама дорога наша, і наша молитва у святому місці були угодні Богу. Нехай Господь допомагає нам відчути, що ми тут, в світі цьому, лише подорожні, але також що дорога наша – не блукання манівцями чи ходіння навколо, але цілеспрямований шлях, завершення якого – біля Бога. І нехай Пресвята Владичиця наша, Богородиця і Приснодіва Марія, Яка віддавна явила тут, серед лісу, на джерелі, милість свою і продовжує являти через цілющі води, допомагає всім нам прийти до істинного невичерпного джерела – до Сина Свого, Який щедро подає нам воду живу – благодать Духа Святого».

Після Літургії очільник Львівсько-Сокальської єпархії Високопреосвященний Митрополит Димитрій висловив слова вдячності Блаженнішому Митрополиту Епіфанію і підніс Його Блаженству просфору та квіти. Завершилася проща спільною молитвою до Матері Божої на цілющому джерелі.

Заглина – Марійський Духовний Центр на Львівщині, відомий об’явленням Богородиці та чудотворним джерелом, із яким пов’язують свідчення про численні оздоровлення. Всеукраїнська проща до Заглини відбувається щороку в день свята Положення Пояса Пресвятої Богородиці.

Джерело: pomisna.info