Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій очолив засідання Комісії для ведення діалогу з УАПЦ

DSC0478_crВчора, 3 червня 2015 р., у приміщенні Київської православної богословської академії під головуванням владики Димитрія, Митрополита Львівського і Сокальського Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулося засідання Комісії для ведення діалогу з Українською Автокефальною Православною Церквою. Комісія була сформована рішенням Священного Синоду 12 травня цього року.

Під час засідання учасники заслухали звіт про організацію діалогу з відповідною Комісією УАПЦ, повідомляє прес-центр Київської Патріархії.

Було засвідчено, що сторона Київського Патріархату вважає конструктивним і корисним фактором діалогу та із задоволенням сприймає залучення до нього у якості посередника церковних представників, які матимуть благословення від Вселенського Патріархату, як історичної Матері-Церкви. Було заслухано і схвалено звіт про попередні консультації з цього приводу.

Враховуючи заклики до скорого об’єднання у єдину Помісну Церкву, які містяться у рішеннях Архиєрейського Собору УАПЦ, заявах її провідних ієрархів, зокрема Місцеблюстителя Престолу УАПЦ митрополита Львівського Макарія та митрополита Галицького Андрія, сторона Київського Патріархату вважала за доцільне провести спільне засідання двох Комісій до проведення Собору УАПЦ, на якому має розглядатися питання об’єднання. Однак таке засідання не змогло відбутися, тому Комісія для діалогу звертається безпосередньо до Собору УАПЦ із закликом прийняти принципове рішення про невідкладний початок об’єднавчого процесу.

«Також пропонуємо Комісії УАПЦ зібратися 8 червня 2015 р. для проведення спільного засідання з метою обговорення конкретних кроків до об’єднання. Ця дата також має попереднє погодження з церковними посередниками, як прийнятна для них» – повідомили представники Комісії УПЦ КП.

Насамкінець, Комісія засвідчила свою відкритість до співпраці з УАПЦ та щире бажання сприяти досягненню мети – створенню в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.