Митрополит Львівський УГКЦ Ігор: «Господь був готовий не карати міста»

У своїй проповіді у селі Борщовичі в празник Святого Духа митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк) торкнувся важливої теми Божої любови та покарання, молитви та добрих діл в житті християнина. Цього дня місцевому храмові Пресвятої Трійці виповнилось 100 років.

Про це повідомляє пресслужба Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«Крик Содома і Гоморри розмножився, і їхні гріхи дуже великі»

«Святі наших міст та сіл заступаються перед Господом за свою землю, благають в Бога завершення війни, випрошують миру. Колись Авраам просив Бога, щоб пощадив мешканців міст Содома і Гоморра. “Сказав же Господь: Крик Содома і Гоморри розмножився, і їхні гріхи дуже великі” (Бут 18,20)», – відзначив митрополит Ігор.

Владика нагадав, що тоді саме «гріхи людей спровокували покарання, стягнули негативну енергію». «Авраам нав’язав діалог з Господом, рятував положення й запитував Бога, чи Він знищить мешканців міста, коли там буде 50 праведників? Господь відповів, що не знищить. Тоді патріарх насмілився кілька разів звертатися до Господа, зменшуючи число праведників, і Господь був готовий не карати міста. Представляю текст з книги Буття, 18-тий розділ, і ось кінцівка цієї розмови: “… Господи, якщо заговорю ще раз. Якщо ж знайдуться там десять? І сказав: Не знищу задля десяти. Відійшов же Господь, як закінчив говорити до Авраама, і Авраам повернувся до свого місця” (Бут 18,32-33). У місті не знайшлося десяти праведників?!».

«Кари не на вигублення, але на упімнення»

Також Митрополит Ігор наголосив на посланні, якому вчить уривок із другої книги Маккавеїв: «Отже, благаю тих, що читають цю книгу, не розчаруватися нанесеними, а вважати, що кари не на вигублення, але на упімнення нашого роду. Бо не попустити безбожним на довгий час, але (дати), щоб зразу надійшла кара, це знак великого добродійства. Бо не так як над іншими народами Владика чекає, довготерплячи, аж доки вони не прийдуть до повноти гріхів, щоб їх покарати, не так Він судив, щоб було з нами, щоб не помститись над нами вкінці, коли наші гріхи дійшли до повноти. Тому-то Він ніколи не відбирає від нас милосердя, а, картаючи поганими подіями, не оставляє свого народу» (2Мак 6,12-16).

«Мені не хотілося коментувати тексту, а представити оригінал і показати глибоку думку автора відносно гріхів, кари та милосердя. Автор вказує, що краще відразу карати, бо коли дійде до повноти гріхів, тоді людина не буде мати духовної сили, не буде довіри до Бога, щоб просити Його прощення гріхів. За тим слідує й вічна загибель!», – відзначив владика Ігор.

«Ми цінні для Господа»

З євангельського тексту на день Митрополит відзначив слова Ісуса про те, що  «Син Людський прийшов знайти і врятувати те, що згинуло» (Мт 18,11). «Господь не зацікавлений, щоб людину залишити на шляху вічної погибелі. Бо ми добре не розуміємо, що таке вічно терпіти, а Господь володіє вічністю. Тому Спаситель представляв велику доброту й милосердя Небесного Батька до грішника, порівнюючи його із загубленою вівцею, яку чоловік шукає, не зважаючи, що має 99 овець!»

«Ми цінні для Господа, не щоб Він не обійшовся без нас, але щоб вчинити добро людині, спасати її до кінця, не віддаючись знеохоті. Бог радіє віднайденою вівцею, радіє грішником, який покидає грішне життя, бо знає Господь, що, врятувавшись, така особа буде радіти вічним щастям. Господь не має кордонів у любові до людини, хіба вона сама погубить себе задля служіння гріхові. Люди часто думають, що вони дуже добрі що, навіть доброта Господня менша від людської?!», – сказав владика Ігор.

«Уважно молімося молитву “Царю Небесний…”»

Львівський Митрополит відзначив, що добрі вчинки людини та її побожне життя потрібні не Богові, а самій людині, задля спасіння її душі – саме задля цього Святий Дух надихає людину до боговгодного життя.

«Він співдіє у спасінні кожної людини. Ось слова, які залишив Ісус Христос: “Отже, якщо ви, бувши злими, вмієте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше Небесний Батько дасть Святого Духа тим, які в нього просять?” (Лк 11,13). Просімо у Небесного Батька, щоб давав нам Святого Духа, який стимулюватиме нас до більш благородного життя! Уважно молімося молитву “Царю Небесний…”, щоб Святий Дух приносив потіху нашій душі та наповнював нас своїми духовими скарбами! Він завжди посеред нас, коли ми збираємося в Його ім’я! Пресвята Трійце, помилуй нас, прости наші гріхи, наповни серця любов’ю та заверши війну в твоїй Україні! Пресвята Богородице, будь завжди з нами!», – наголосив владика Ігор.