Митрополит Мокшицький зустрівся з релігійними журналістами

img_5411У вівторок, 29 листопада 2016 р., в приміщенні Курії Львівської Архидієцезії РКЦ відбувся прес-ланч Митрополита Мечислава Мокшицького з релігійними журналістами. Важливо час зустрічі Митрополит Львівський РКЦ  провів короткий підсумок діяльності Церкви впродовж Року Милосердя, що завершився в Церкві 27 листопада.

Серед багатьох знакових подій, Митрополит згадав про відзначення 25-ліття відбудови структур РКЦ в Україні. Митрополит розповів про той поступ, якого вдалось досягти впродовж чверті століття після відновлення структур Церкви – збільшення кількості парафій, храмів, священиків, розширення душпастирської діяльності та різноманітних соціальних ініціатив, які Церква провадить для допомоги нужденним та незахищеним верствам населення.

img_5412Однією із визначних подій був візит до України держсекретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна.

Митрополит Мокшицький розповів про спільні реколекції єпископатів РКЦ та УГКЦ, які провів папський нунцій Клаудіо Ґуджеротті, закликаючи єпископів наслідувати приклад біблійного Йони і, йдучи на зустріч з Богом, змінювати себе і з вірою служити Богові та людям. В рамках спільних реколекцій було проведено робочу зустріч, на якій єпископи говорили про потребу звернутись до державних органів з метою укладення конкордату зі Святим Престолом в Україні.

img_5446Його Екселенція також говорив про проведене пленарне засідання єпископів РКЦ України, де було оголошено 2017 рік в Україні роком об’явлень Фатімської Богородиці.

Серед іншого, було згадано про заснування на території Архидієцезії нового санктуарію – Успіння Пресвятої Діви Марії у Винниках, про проведені соціальні ініціативи допомоги потребуючим, відносини з місцевою владою, діяльність військових та медичних капеланів та інше.

img_5440На завершення зустрічі Митрополит провів для журналістів екскурсію в Архидієцезіальному музеї, який в червні цього року освятив Державний Секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін.

Джерело: “Католицький Оглядач”.

Фото: Андрій Чорний