На Львівщині побудують квартал для переселенців із мечеттю та храмом УГКЦ

1Прокладати комунікації на території майбутнього кварталу розпочнуть уже в серпні цього року.

Цього року поблизу с. Ситихів Жовківського району, що на Львівщині, планують почати облаштування масштабного житлового кварталу для переселенців із Криму і Донбасу. Про це повідомляє Zaxid.net.

Будівництво житлового кварталу на 14 гектарах мають розпочати вже цього серпня. Зокрема тут з’явиться 110 будинків по 72 кв. м, мечеть для кримських татар, греко-католицька церква та відповідна інфраструктура.

Детальний план території на будівництво нового кварталу «Малі Дубляни» Жовківська районна адміністрація затвердила ще торік у серпні. Наразі Дублянська міська рада виділила 64 ділянки. На решту розробляють проектну документацію.

Перед початком будівництва, до ділянок спершу проведуть водогін та електрику. За словами керівника кооперативу «Малі Дубляни» Рустема Еміралієв, роботи з проведення комунікацій профінансують турецькі донори, зокрема мусульманська організація «Арраїд». У вересні переселенці планують збудувати асфальтовану дорогу до села Ситихів та щебеневу дорогу на території житлового кварталу. Згодом почнуть будувати житлові будинки.

Після цього мають розпочати будівництво мечеті та греко-католицької церкви. За словами Рустема Еміралієва, мечеть матиме вигляд звичайного будинку без класичних куполів та атрибутики. Вигляд католицького храму узгоджуватиме УГКЦ.

Кошти на житло, яке попередньо коштуватиме 50 млн гривень, переселенці планують брати у кредит. Крім цього, на території кварталу мають з’явитися магазини, аптеки, дитячі та спортивні майданчики.

Джерело: Твоє місто