На Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні висадили сосни

Сьогодні на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної сотні висадили 16 сосен двох видів. До участі у висадці, зокрема, долучились родини загиблих Героїв, представники духовенства та громадськість.
 
Також усі присутні долучились до спільної молитви за полеглих Героїв та запалили лампадки у пам’ять про полеглих захисників. Після цього усі могли допомогти посадити дерево.
 
Як розповів настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, о. Тарас Михальчук є глибокий символізм у тому, що дерева будуть рости, нагадуючи про те, що попри смерть, життя людини не завершується, а продовжується вже у оселях Всевишнього.
 
“Говорячи про цей меморіал, хочу підкреслити, що він є дуже особливий, бо відкритий для широкого загалу людей, тут можна побути з дітьми певний час. Дуже символічно, що сьогодні висадили сосни, напередодні Різдва Христового. Це повертає нас думками до Героїв Небесної Сотні, які відстоювали гідність України на Майдані у холодну пору року. Ці дерева є свідченням того, що Герої є живі і продовжують незримо опікуватися своїми рідними”.
 

«Сосни треба висаджувати тоді, коли вони є найменш активними. Якщо листові дерева легше пересаджувати восени та навесні, то хвойні – у грудні-січні, при мінусовій температурі повітря. Важливо й те, що їх викопали при плюсовій температурі, а садять зараз, коли вони є мінімально активні.

Ці сосни 8 років росли у розсаднику під Києвом, а до того понад 15 років вирощувались у Нідерландах. Це дуже якісний розсадний матеріал. Вони пережили 4 посадки перед тим, як ми висаджуємо їх тут, тому вони мають досить компактну кореневу систему. Зазвичай, коли ми викопуємо дерево, то скільки є крони – стільки є і коренів під землею. Але оскільки їх багато пересаджували, то вони компактніші.

Тут поруч, у парку «На Валах», є чорна сосна, яка, на мою думку, є найкрасивішим деревом цього парку. Їй – понад 100 років. Крім того, ми знаємо, що Арнольд Рерінг – наш великий міський садівничий – дуже любив чорні сосни. Їх ми можемо зустріти у різних наших парках, найбільше – у Личаківському. Там усі вони мають понад 100 років.

Сьогодні ми висадили 8 великих та 8 маленьких сосен, зокрема сосну чорну повнорозмірну та сосну гірську, яка плететься і росте при землі.

Бюджет, в рамках проєкту, був 600 тис. грн – це не тільки закупівля, а й посадка, кріплення. Тут по плану мало бути 16 дерев, але, можливо, ми додамо ще наступного року», – розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Для посадки дерев використали ґрунтосуміш на основі органічного компосту, виготовленого на міській станції компостування, що на вул. Пластовій, 13.

Нагадаємо, цієї осені до Дня захисників та захисниць у Львові створили Парк пам’яті, висадивши 96 іменних дерев, присвячених загиблим у зоні АТО/ООС Героям.

За матеріалами “Львівської міської ради”.

Фото Олександра Мазуренка