«На першій лінії допомоги хворим»: 12 травня – Міжнародний день медичної сестри

12 травня відзначають Міжнародний день медичної сестри. Цього дня Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоровʼя знову пригадує про важливу місію медичних сестер і братів, фельдшерів, парамедиків, особливо усіх, які на фронті та на передовій рятують військових, що захищають Україну від ворога, роль яких у системі охорони здоров’я та суспільному житті сучасного України і світу неможливо переоцінити.
 
«Медичні сестри та брати перебувають на першій лінії допомоги хворим, адже саме вони часто надають першу допомогу, але найбільше – вони супроводжують хворих та пильнують за виконанням приписів лікарів, допомагають і підтримують лікарів під час операцій та оглядів, відвідують хворих у їхніх домах, часто присутні при найбільших людських болях та проводжають хворих до дому Небесного Отця», – зазначають на фейсбук-сторінці Комісії.
 
Комісія інформує: День медичних сестер відзначають від часу створення Міжнародної ради медичних сестер (International Council of Nurses), професійної громадської організації, до складу якої увійшли об’єднання сестер милосердя із 141 країни світу. Саме ця організація ухвалила рішення відзначати професійне свято медичних сестер 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя, яка працювала, зокрема, під час Кримської війни. Вперше ідея святкування Дня медсестер була озвучена ​​в 1953 році, але відзначати в статусі міжнародного день стали з 1965 року.
 
«Проблематика професії повинна зайняти важливе місце в дискусіях політичних та громадських процесів з метою подолання та покращення умов праці, забезпечення та розвитку цієї медичної сфери»,  – підкреслюють у Комісії у контексті необхідності високої оцінки діяльності медичного персоналу та належної популяризації професії, а особливо моральної та фінансової підтримки: «Щодня ми молимося за благословення для всіх медичних сестер і братів та бажаємо наснаги для гідного виконання професійних обов’язків, вдячності та любові від колег та пацієнтів, мирного співжиття у сім’ях, сповнених любові та Божої ласки, здоров’я, духовної радості та сповненого Божою благодаттю життя, на многая і благая літа!»