На площі Ринок у Львові відкрили банерну виставку до 130-річчя Патріарха Йосифа Сліпого

Сьогодні, 17 лютого 2022 року, у 130-річчя від Дня Народження Патріарха Йосифа (Сліпого) відкрили тематичну банерну виставку перед Львівською міською радою. Ініціаторами експозиції є представники Інституту історії Церкви УКУ. Виставку вдалося реалізувати у співпраці із Львівською міською радою.

Долучилися до заходу представники духовенства, працівники Львівської міської ради. Зокрема керуюча справами виконкому Наталія Алексеєва, керівник управління внутрішньої політики ЛМР Сергій Кубелко та інші. Гостями виставки стали й звичайні містяни, які цікавляться постаттю Патріарха Йосифа.

Капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк відзначив на важливості плекати пам’ять про Патріарха Йосифа у своєму житті, не боятися “бажати великого” та ставати краще кожного дня.

“Згадуємо сьогодні про постать Патріарха Йосифа, дивлячись на стійкість його духу, незламність перед випробуваннями. Він не боявся, був сильним духом, закликав молитися і боротися, через терни досягати до зірок. Тому ми так сильно акцентуємо свою увагу на його постаті у нашому місті. Господь поблагословив Львів. Адже у його Святоюрській горі спочиває Патріарх Йосиф.”

Директор Інституту історії Церкви УКУ, Олег Турій розповів, що виставка у хронологічній послідовності розповідає про основні етапи життя Патріарха Йосифа. На банерах є стислий та інформативний текст, а також відповідні світлини.

У експозиції, підготованої Інститутом історії Церкви УКУ, на основі «Споминів» і «Завіщання» Патріарха Йосифа Сліпого представлено основні етапи його життя та діяльності: родинне середовище і навчання, провід Духовною семінарією та заснування Богословської академії у Львові, переслідування радянською владою та  перебування в радянській неволі, обставини звільнення з ув’язнення та переїзд до Рима. Завдяки опублікованим архівним фото і документам відображено його участь у засіданнях Другого Ватиканського собору та міжнародні контакти. Виставка висвітлює працю Блаженнішого Йосифа над розвитком духовного й культурно-освітнього життя українців у світі: створення Українського Католицького Університету в Римі, будівництво Собору Святої Софії, його численні подорожі для згуртування та підтримки “в розсіянні сущих”, а також засвідчує його велику віру й титанічні зусилля, спрямовані на відродження Церкви на рідних землях і здобуття державної незалежності України.