На знак єдності: УКУ зібрав християн різних конфесій у спільній молитві. ФОТО

У четвер, 24 січня, на Філософсько-богословському факультеті УКУ з ініціативи Інституту екуменічних студій відбулася спільна молитва, у якій взяли участь християни різних конфесій. Молитва відбулася в межах Всесвітнього тижня молитви за християнську єдність.

21

Очолив молитву ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах. Він наголосив на екуменічних принципах УКУ як відкритої академічної християнської спільноти. Отець Юрій Жук-Гординський, клірик катедрального Свято-Покровського храму  (Православна Церква України),  у головному слові зауважив важливість об’єднувальних процесів в українському православ’ї та подякував іншим християнським спільнотам за солідарність і підтримку.

DSC08894

У молитві взяли також участь о. Василь Саган (Православна Церква України), пастор Володимир Білик (Християнська церква “Джерело Життя”), єдність о. Томаш Міло (Римо-Католицька Церква), диякон Армен Акоґян (Вірменська Апостольська Церква), о Ігор Пецюх (Українська Греко-Католицька Церква) і багато інших людей, не байдужих до проблеми поділу між Церквами.

DSC08914

Отець Роман Фігас з Інституту екуменічних студій наголосив, що Господь подає нам багато знаків єдності, на які варто звернути увагу. Століття акту злуки, історичне об’єднання Українських Православних Церков та інші позитивні зміни дають нам надію, що часом важкий і болісний процес єднання християн в Україні просувається вперед.

Завершилася подія запальним виступом семінарійного гурту «Софі-Бенд», а також дружнім спілкуванням між учасниками заходу.

DSC08960


Автор: Прес-служба Інституту екуменічних студій
Фото Оксани Войтко, частина фото надана Інститутом екуменічних студій УКУ