Найбільший рухомий вертеп світу

PresepioCavalinho2013В містечку Сан-Пайю де Олейруш (північна Португалія) збудовано найбільший рухомий вертеп на світі. Різдвяну цікавинку, збудовану біля фабрики Кавалінью, можна відвідати безкоштовно.

Вертеп, який налічує понад 160 механічних фігур занесений до книги рекордів Гіннесса, і ніщо не вказує на те, що він може втратити свою першість, оскільки організатори оригінальної експозиції вирішили в останні дні додати ще кілька нових персонажів. Раніше титул найбільшого різдвяного вертепу світу належав одному мексиканському.

Як сказав Сержіо Олівейра, співвідповідальний за вертеп у Сан-Пайю де Олейруш, побити рекорд Гіннесса стало можливим завдяки згромадженню на межі 2012-2013 років кількох сотень нових експонатів.

«На сьогодні маємо 162 фігури, які становлять елемент цієї виняткової експозиції. Надалі плануємо збільшувати розмір місця, на якому розташований різдвяний вертеп», — сказав він.

Найбільший рухомий вертеп світу займає площу поверхнею близько 4 тис. кв. м. До його складу входить загалом понад 8000 фігур, які представляють людей, ангелів, тварин, а також будівлі.

«Серед постатей, долучених цього року до вертепу, є Папа Франциск. Він не єдиний папа у нашій експозиції: маємо тут фігурку Йоана Павла ІІ. Польський Папа представлений у сцені зустрічі з с. Лусією, фатімською візіонеркою. Ця зустріч відбулася під час паломництва Святішого Отця до Португалії», — додав Олівейра.

Вертеп у Сан-Пайю де Олейруш дає відвідувачам змогу ознайомитися з історією християнства і Церкви у Португалії. Частина експозиції присвячена фольклору цієї іберійської країни, а також регулярним заходам, наприклад, португальським релігійним процесіям чи спортивним подіям. Серед експонатів є також мініатюрний пасажирський поїзд і канатна дорога.

У центральній частині шопки — сцени з життя Ісуса з Назарета, зокрема яселка, в яких Він лежав після народження, і хрест, на якому Він помер. Порожній після Воскресіння гріб являє собою «вступ» до презентації історії Церкви у світі та в Португалії.

Автор ідеї гігантської шопки, розташованої поблизу фабрики Кавалінью, — генеральний директор цього закладу Мануель Жасінту Асеведу, в приватному житті — колекціонер шопок.

«Із малого задуму, який народився кілька років тому, в нашому закладі постав найбільший вертеп світу з рухомими фігурами. Це досягнення стало можливим завдяки участі понад 30 працівників нашого закладу, які щороку у вільний час монтують експозицію», — сказав Сержіо Олівейра, який працює торговим директором фабрики.

Кілька залів із незвичайним вертепом можна буде безкоштовно відвідати ще до березня 2015 року.

За матеріалами: CREDO