“Не чекайте місяць, або рік – ідіть на Сповідь”: кілька порад для доброї Сповіді від с. Ліджі Пайяпілі

Напередодні Різдва все більше вірян задумуються про те, щоб піти до Сповіді. Як часто потрібно сповідатися? На це та інші питання дала відповідь с. Ліджі Пайяпілі у відео в рамках проєкту Veritas.

Грішимо щодня, а сповідаємося раз на рік? У чому тут помилка? 

Не можна сказати з якою періодичністю має бути Сповідь: раз на місяць, чи раз на рік. В Україні є така традиція сповідатися напередодні Великодня. Церква говорить про те, що вірянам потрібно сповідатися хоча би раз на рік. Також масово сповідаються перед Різдвом. Але я завжди питаю: “Хто має таку пам’ять?”. Адже ми грішимо цілий рік і мати таку пам’ять, щоб пам’ятати кожен гріх за рік це нереально. 

Проведу таку паралель. Якщо у монастирі ми готуємо їсти, наприклад, то не рахуємо скільки разів миємо руки. Коли я бачу, що мої руки забруднилися, то я їх мию. Не чекаю вечора, коли буду приймати душ, а мию руки просто зараз. 

Якщо відчуваєте тягар на душі – сповідайтеся.

Аналогічно, коли я відчуваю, що згрішила, тоді треба відразу сповідатися. Не треба чекати місяць або рік. Водночас, знаємо, що є гріхи щоденні, а є тяжкі.  У Літургії ми також кажемо “Господи помилуй”. Але якщо відчуваєш важкі гріхи, то не  треба чекати місяць, а йти на Сповідь. 

 У своєму житті переважно я сповідаюся раз на два тижні. А бувало таке, що і раз на два дні я сповідалася. Бо грішила. Словом, якщо ти робиш щось без любові, то це гріх. Я теж людина і маю грішну природу. Коли ми відчуваємо, що робили щось не окей, тоді треба іти на сповідь.

Про усвідомлення гріхів

Буває, що людина не усвідомлює свої гріхи. Тоді вона думає, що це не гріх. Але я не можу сказати як Бог це бачить. Коли ми причащаємося, Бог нас приймає.