«Небезпека думати, що війна — в минулому»: Львів відвідала делегація німецького єпископату

У вівторок, 9 квітня, до Львова прибула делегація Конференції Єпископату Німеччини на чолі з єпископом Ауґсбурґа Бертрамом Йоганнесом Майєром.

Про це повідомляє сайт Львівської архідієцезії РКЦ.

Архієпископ Мечислав Мокшицький, який за часів понтифікату Йоана Павла ІІ мав нагоду співпрацювати з єпископом Майєром, тепло згадував ці часи та висловив свою вдячність за цей візит солідарності:

“Єпископ Майєр прибув, щоб відвідати нашу Церкву та нашу Батьківщину Україну і я дуже вдячний за цей візит солідарності і за його підтримку. Передусім, дякую за молитви, за гуманітарну допомогу, а також дякую за дружбу, яка розпочалася ще за часів нашої праці поруч з Йоаном Павлом ІІ”.

Єпископом Бертрам, який у німецькому єпископаті відповідає за зв’язки зі зовнішнім світом, сказав:

“Цього разу ми відвідували резиденцію Верховного архієпископа Шевчука, також спілкувалися з іншими особами, зокрема тими, які провадять благодійну діяльність, із відповідальним за військове капеланство; також мали можливість взяти участь в екуменічних розмовах. Отож ці дні були дуже інтенсивними з огляду на численні зустрічі. За їх посередництвом ми хотіли не лише отримати більше інформації про ситуацію в Україні, але передусім засвідчити нашу солідарність. Хотіли донести, що християни в Україні не залишились покинутими. Бо вже є небезпека думати, що війна — в минулому, є спокуса призвичаїтися до війни; але я вважаю, що це було би загрозою для нашого майбутнього. Я думаю, це було би гріхом”.

За час свого перебування в Україні єпископ Ауґсбурга вже встиг відвідати Київ, де зустрівся із військовими капеланами та пораненими військовими в лікарні, представниками католицьких благодійних організацій. Під час перебування у Львівській архідієцезії єпископ Маєр освятив новозбудований храм, присвячений св. Йосифу, в Радехові Львівської області, відвідав Львівський кафедральний собор та обговорив у резиденції Львівського митрополита подальші форми та напрямки надання допомоги потребуючим.