«Нехай Ваша зустріч буде сповнена діянням Святого Духа та принесе ще більшу славу Всевишньому» – Архиєпископ Мечислав Мокшицький

mokrzycki herbСьогодні, 8 вересня, Архиєпископ Мечислав Мокшицький звернувся із вітальним словом на Священному Синоді Єпископів УГКЦ .

«Бажаю, щоб Ваше перебування тут протягом найближчих чотирьох днів, спільна молитва, обговорення теми «Управління дарами» та прийняті рішення сприяли кращому й майстернішому використанню благодатей, даних Богом людям. Нехай Ваша зустріч буде сповнена діянням Святого Духа та принесе ще більшу славу Всевишньому» – сказав митрополит.

Владика також запропонував організувати спільну духовну підтримку України, її жителів і справи мирного врегулювання ситуації в нашій країні. «Знаю, що духовенство і миряни, як Греко-Католицької, так і Римо-Католицької Церкви моляться, постять та іншими способами сприяють припиненню війни і виходу Батьківщини з кризового становища. Думаю, що спільний акт винагородження Господу за гріхи наші та ближніх був би милим Богу і сприяв би зміцненню єдності між нами, католиками».

Під час виступу Архиєпископ зосередився на темі врегулювання питання відносно святинь, здебільшого на Заході України, які є власністю латинської Церкви. «Після проголошення незалежності України за допомогою влади, але без згоди історичних власників – Римсько-Католицької Церкви, чи всупереч нашій волі, ці храми перейшли у користування Католицької Церкви візантійською обряду. Дане питання і надалі залишається відкритим та невирішеним з Вашої сторони». Митрополит Мокшицький висловив сподівання на конкретні кроки у вирішенні цих питань з боку духовенства УГКЦ.

Повний текст звернення тут