“Несподіваний іслам” – в УКУ розпочався цикл лекцій докторанта Тілбурзького університету Романа Назаренка

Минулого тижня в УКУ розпочався авторський  курс лекцій «Несподіваний іслам» докторанта Тілбурзького університету (Нідерланди), викладача Української академії лідерства, представника Комісії у справах екуменізму Одеського та Кримського екзархатів, референт ректора в УКУ Романа Назаренка. Перша лекція називалася «Іслам перед ісламом».

21


За словами Романа Назаренка, він прагнув занурити слухачів у атмосферу давньої Аравії, тому першу частину своєї лекції розпочав ще від часів Ібрагіма, потім торкнувся біографії пророка, його родинних стосунків ще до того, як він отримав одкровення Корану в Ніч Призначення, а також пояснив яким чином це імплементувалося в богослов’я.

«Те, що я розпочав розповідь про іслам з постаті пророка Ібрагіма не випадково. Саме Пророк Ібрагім є ханіфом (той хто сповідує монотеізм). Значною мірою, саме він поставив Божу волю на перше місце у своєму житті, і для нього, Бог був визначальним началом усього буття. Через Ібрагіма та його сина Ізмаїла, мусульмани вбачають ідеал монотеїзму. З його роду походять юдеї, християни та мусульмани. Саме тому властиво, юдаїзм християнство та іслам, часто назвиють авраамічними релігіями».


23


Крім того, лекція була про те, ким були мусульмани до приходу пророка, почули присутні й історію Мухаммада, який попри те, що не вмів ані писати, ані читати, змінив хід історії. Лектор розповів, в чому саме полягала його пророча діяльність.

Особливу увагу Роман Назаренко звернув на історію будівництва першого Священного Дому, Кааби. Увазі читачів був представлений панорамний аналіз діяльності перших праведних халіфів, та що означає термін халіфат.

На завершення лекції, лектор представив богословське підгрунття, на якому базується іслам. Це так звані п’ять стовпів ісламу та 6 правді віри.

Наступна лекція курсу «Несподіваний іслам» відбудеться 6 листопада 2018 року.

Джерело: https://ucu.edu.ua/