Нині у монастирі Сестер Василіянок у Словіті відзначили храмове свято

Сьогодні в празник Воздвиження чесного і животворящого Хреста у монастирі Сестер Василіянок, що у Словіті храмове свято. Саме у цей день головний храм обителі святкує свої іменини.
Сам храм, який був перлиною дерев’яної сакральноі архітектури України, був знищений радянською владою у 1960 році. На його місці напочатку 90-х років минулого століття була збудована мурована каплиця, у якій відбуваються усі головні богослужіння.
Сьогоднішнє богослужіння очолив ієрм. Йона Максім, Ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври УГКЦ. Йому співслужили ієрм. Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Арзиєпархії УГКЦ, о. Роман Боруцький та о. Роман Гнатів. Сповідав ієрм. Пантелеймон Гербері. У своєму слові отець Ігумен звернув увагу на значення хреста у житті людини та важливість довіри до Господа, щоб належно могти флот нести. Слід сказати, що монахи Студити, відколи оселилися в Уневі у 1919 році, духовно опікувалися монастирем Сестер Василіянок у Словіті.
Монастир Сестер Василіянок відновив свою діяльність у 2018 році за усильного сприяння та старань Архиєпископа і митрополита Львівського Ігора (Возьняка) та Львівської обласної ради. На даний час монастир став місцем, де постійно збираються діти і молодь. У монастирі проживає троє сестер монахинь. У перспективі при монастирі планується відкрити сучасний дім опіки для людей похилого віку.
Хто б хотів більше довідатися про діяльність монастиря та плани на майбутнє запрошуємо сердечно відвідати його.
 
Підготував єрм. Юстин (Бойко), фото із фб-сторінки єрм. Юстина