О 12:41 урочисто підписано Томос для Православної Церкви України

Про підписанння повідомили у прямому ефірі “Радіо Свобода”. Те про що мріяли українці сотні років – сталося. Документ підписав вселенський патріарх Варфоломій у патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату.

21

Перед підписанням відбулася молитва українською мовою – усі присутні мали змогу прослухати тропар у виконанні делегації, єпископату і духовенства з України.

1

Відомо, що Томос про автокефалію Української православної церкви виготовлений на пергаменті. Документ виготовив і привіз іконописець і каліграф, ієромонах Лука з монастиря Ксенофонт, що на Афоні. Патріарх Варфоломій прийняв його.

2

Урочистості, пов’язані з Томосом, триватимуть у Вселенському патріархаті в Стамбулі два дні. Завтра, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія о 8.30 розпочнеться вручення Томосу та божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та Митрополит Епіфаній.

Як ми повідомляли раніше, у понеділок, 7 січня, у Софійському соборі в Києві пройде Різдвяна літургія, на якій покажуть томос про автокефалію, йдеться у повідомленні Православної церкви України.

У публікації використано матеріали https://3oko.com.uaУкраїнська правда