О. Григорій Драус розповів про своє нове служіння в Любліні

Римо-католицький священник о. Григорій Драус розпочав активне служіння на новому місці в Любліні (Польща). Священник прослужив у Львові 12 років та був парохом львівської парафії св. Йоана Павла ІІ. У жовтні минулого року він завершив своє служіння в Україні.

У коментарі сайту «Духовна велич Львова» о. Григорій Драус розповів, що тепер він несе капеланське служіння у в’язниці Любліна, а також служить душпастирем для українців при Домініканській базиліці. 

«Є багато українців римо-католиків, які тут живуть. Почали ми з українських вечорів, а тепер вже маємо регулярні Служби в домініканців у Любліні. Пробуємо також служити для всіх інших – наприклад, робили табори в різдвяні канікули для дітей, свято Миколая, екскурсії. Невеличка українська громада при базиліці домініканців вже є», — розповів священник.

Також читайте: О. Григорій Драус: «Силою є любити людей»

Понад 350 дітей українських біженців зібралися 6 грудня в Люблінській катедрі, щоб співати колядки та зустрічати св.Миколая. Головним організатором заходу виступило римо-католицьке душпастирство для українців при Домініканському соборі в цьому місті, яке з 10 вересня 2023 р. координує отець Юзеф Клімурчик OP, а також о. Гжегож Драус, який прослужив в Україні 23 роки. Фото: о.Григорій Драус

Отець Григорій Драус говорить, що Львів, Рівне та вся Україна залишились у його серці назавжди.

«Згадую людей дуже добре, а Україну не забув, тому що тут є багато України. Зустрічаю навіть тих, кого я вінчав або хрестив дітей у Львові. Для українських римо-католиків важливо, щоб тут була для них Служба рідною мовою. Тут є люди і з Поділля, і з Харкова – ті, які були задіяні в себе на парафії, а тепер проживають у Польщі; вони зберігають свій обряд та мову. Тому ми даємо їм таку сферу, де вони можуть почуватися, як вдома», — розповідає душпастир. — «Ті, хто провадив хори чи музичні гурти в себе вдома, тепер це роблять тут. Ті, які там були міністрантами, стали міністрантами тут».

Діяльність отця Григорія активно висвітлюється в ЗМІ, зокрема, на сайті  eKAI.pl.

Основне фото: Архієпископ Станіслав Будзік призначив багатолітнього душпастиря в Україні о. Григорія Драуса, капеланом Люблінського слідчого ізолятора. Свій декрет новий капелан отримав у приватній каплиці митрополита Люблінського. lublin.gosc.pl/ks. Adam Jaszcz

Також читайте: Хіба Бог не знає?»: Навіщо молитися за мир, за перемогу, за військо